Przemytnik z Ukrainy przewoził pół milion papierosów. Skrytkę wykrył... rentgen

2021-05-18 10:10

Ponad pół miliona sztuk papierosów znaleźli funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej w busie zatrzymanym do kontroli na autostradzie A4. Kontrabanda była ukryta w specjalnie skonstruowanej skrytce, którą udało się wykryć dzięki mobilnemu rentgenowi. Kierujący samochodem obywatel Ukrainy został zatrzymany.

Wrocławscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali na autostradzie A4 do rutynowej kontroli busa, za kierownicą którego siedział obywatel Ukrainy. Szybko wyszło na jaw, że w samochodzie przemycana jest kontrabanda. Prześwietlenie pojazdu za pomocą mobilnego rentgena wykazało, że na dachu pojazdu pod plandeką znajduje się skrytka. W środku ukryto 550 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 411 tys. zł.

Samochód, którym przemycano papierosy został zabezpieczony, a ukraiński kierowca został zatrzymany. Mężczyzna odpowie teraz za próbę przemytu nielegalnych papierosów.

Mobilne rentgeny są powszechnie wykorzystywane przez funkcjonariuszy KAS do prześwietleń samochodów, kontenerów czy wagonów. Pozwalają w szybki sposób odnaleźć skrytki, w których przemycana jest kontrabanda. Tak, jak miało to miejsce w przypadku busa zatrzymanego na autostradzie A4.

Karetka wjechała pod zamykający się szlaban