PRZERAŻAJĄCA przeszłość matki Hani z Kłodzka. Była TORTUROWANA. Dlatego zginęło dziecko?

2021-02-24 15:08

3-letnia Hania z Kłodzka zmarła po tym, jak matka wsadziła ją pod prysznic i polewała lodowatą wodą. Była to kara za to, że dziewczynka zrobiła siku do łóżka. Lucyna B., która usłyszała zarzut znęcania i nieumyślnego spowodowania śmierci, powiedziała śledczym, dlaczego postąpiła wobec córki w tak brutalny sposób. Szczegóły porażają!

Lucyna B. zauważyła, że jej trzyletnia córeczka Hania zmoczyła łóżko. Kobieta postanowiła ukarać dziecko - wsadziła je pod prysznic i polewała lodowatą wodą. W ten sposób chciała też oduczyć dziewczynkę sikania. Polewanie trwał ok. 5 minut. Po wyjściu spod prysznica, dziewczynka nagle zasłabła. Wezwano pogotowie, dziecko trafiło do szpitala. Mimo prób reanimacji, Hania zmarła. A jej matka usłyszała zarzuty: okrutnego znęcania się nad dzieckiem i nieumyślnego spowodowania śmierci. Trafiła do aresztu.

W czwartek przeprowadzona zostanie sekcja zwłok dziecka. Po niej dowiemy się, z jakiego dokładnie powodu Hania zmarła. Możliwe, że nie wytrzymało serduszko...

Doszło więc do strasznej tragedii, a wina matki nie podlega żadnej dyskusji. Nie da się obronić jej zachowania, choć trzeba wiedzieć, że Lucyna B., to osoba opóźniona umysłowo i do dotkliwie skrzywdzona w dzieciństwie. 

Okazuje się, że to wychowanka domu dziecka. Powiedziała o tym śledczym, gdy pytali, dlaczego w taki sposób ukarała swoje dziecko. Kobieta mówiła, że w domu dziecka w którym mieszkała, sama moczyła się do łóżka. Opiekunowie mieli na to swój brutalny sposób: wsadzali ją pod lodowaty prysznic... Tak działo się bardzo często. Były stosowane też inne kary: np. zamykano ją samą w ciemnej komórce.

Niestety. Kobieta, jak już wspomnieliśmy, cierpi na deficyt intelektualny. Spowodował, że nie rozumiała, że to co sama przeszła w sierocińcu było złe. Była przekonana, że takie traktowanie jest normalne i dlatego takie "metody wychowawcze" stosowała wobec swoich dzieci.

Lucyna B. ma jeszcze dwójkę dzieci. Przebywają u rodziny.