Przewoził w samochodzie 29 osób za dużo

i

Autor: materiały policji

Przewoził w samochodzie 29 osób za dużo! Jak oni się tam zmieścili?

2021-08-31 19:46

Aż 29 osób więcej niż pozwalają na to przepisy przewoził kierowca busa zatrzymany do kontroli przez policjantów z Góry na Dolnym Śląsku. Pasażerowie stłoczeni byli w przedziale ładunkowym, stojąc lub siedząc na skrzynkach. 50-letni Ukrainiec został ukarany wysokim mandatem i stracił prawo jazdy.

W jednej z miejscowości powiatu górowskiego policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli busa Iveco. Gdy otworzyli drzwi do przedziału ładunkowego, nie mogli uwierzyć własnym oczom. W środku stłoczone było 29 osób – niektórzy z nich stali, a niektórzy siedzieli na skrzynkach. Przewożenie ludzi w takich warunkach było nie tylko niezgodne z przepisami – gdyż w samochodzie znajdowało się o 29 osób więcej, niż wynosi dopuszczalna ich liczba określona w dowodzie rejestracyjnym - ale przede wszystkim skrajnie niebezpieczne.

- W sytuacji uczestniczenia Iveco w zdarzeniu drogowym, podróżujące w nim bez jakiegokolwiek zabezpieczenia technicznego osoby najprawdopodobniej odniosłyby poważne obrażenia bądź nawet mogłyby zginąć – tłumaczy mł. asp. Przemysław Ratajczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Kierowca Iveco - 50-letni obywatel Ukrainy - został ukarany wysokim mandatem karnym. Policjanci natychmiast zatrzymali też jego prawo jazdy na 3 miesiące.

Przewoził w samochodzie 29 osób za dużo

i

Autor: materiały policji
Dron sfilmował przerażający wypadek audi i busa