Przewrócił kobietę na chodnik i ukradł jej torebkę

i

Autor: materiały policji

Przewrócił kobietę na chodnik i ukradł jej torebkę. Grozi mu 12 lat więzienia

2021-11-05 12:42

Nawet 12 lat więzienia grozi 20-letniemu mężczyźnie, który napadł na kobietę w Wołowie na Dolnym Śląsku. 20-latek przewrócił idącą ulicę kobietę na chodnik, a następie ukradł jej torebkę, w której były m.in. dokumenty i pieniądze. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

51-letnia kobieta została napadnięta w Wołowie na Dolnym Śląsku. Z ustaleń policji wynika, że ok. godz. 23 do idącej chodnikiem kobiety podszedł młody mężczyzna i kopnął ją w nogi. 51-latka przewróciła się na chodnik, a wtedy napastnik ukradł jej torebkę, w której znajdowały się m.in. pieniądze i dokumenty. Łączną wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na 3 tys. zł.

- Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie w wyniku przeprowadzonych czynności ustalili, a następnie zatrzymali sprawcę rozboju – informuje mł. asp. Marzena Pawlik z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie. - Okazał się nim 20-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego.

20-latek usłyszał już zarzut rozboju, za co może mu grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Sonda
Czy kary za rozbój powinny być bardziej surowe?
33-letni włamywacz okradł blisko 30 wrocławskich lokali gastronomicznych