Przy Stadionie Wrocław powstaną trzy nowe boiska

i

Autor: Tomasz Golla

Przy Stadionie Wrocław powstaną trzy nowe boiska. Będą gotowe już za kilka tygodni!

2021-02-17 8:57

Trzy nowe boiska ze sztuczną nawierzchnią powstaną już wkrótce przy Stadionie Wrocław. Pojawią się też szatnie i sztuczne oświetlenie. Nowe boiska mają być gotowe jeszcze przed końcem marca.

Wrocław posiada jeden z najnowocześniejszych stadionów w Polsce, ale nadal cierpi na brak boisk ze sztuczną nawierzchnią umożliwiającą trenowanie w zimie. Problem po części ma rozwiązać piłkarskie centrum, które stanie już niebawem przy Stadionie Wrocław. Na parkingu przy obiekcie powstaną trzy boiska - każde nich będzie miało wymiary 24x45 metrów i będzie możliwość połączenia ich w jedno duże o wymiarach 70x45 metrów. Dodatkowo stanie sześć szatni i oświetlenie o mocy 400 lux.

- Czekamy na poprawę pogody, aby mogły ruszyć prace - zapowiada rzecznik prasowy Stadionu Wrocław, Kacper Cecota. - Jeżeli nic się nie wydarzy i aura pozwoli, to boiska powinny powstać w trzy tygodnie. Zakładamy, że w drugiej połowie marca będą gotowe.

Korzystanie z boisk będzie odpłatne, a rezerwacji będzie można dokonać bezpośrednio przy boisku, telefonicznie lub przez internet.

Jak zapewniają inwestorzy, boiska mają mieć najwyższy standard i wybudowane będą w systemie nie wymagającym granulatu. To ma zmniejszyć ryzyko odniesienia kontuzji podczas gry i treningu.

Niezagospodarowana działka koło Stadionu Wrocław