Wrocław zoo: Internauci wybrali imię, nadał je Ambasador Indii

i

Autor: mat.prasowe Wrocław zoo: Internauci wybrali imię, nadał je Ambasador Indii

Wrocław: Internauci WYMYŚLILI, nadał AMBASADOR Indii! Nosorożec nazwany... Promykiem Słońca? [ZDJĘCIA]

2021-02-09 10:00

Wrocławskie zoo zorganizowało plebiscyt na imię dla nosorożki. Głosowanie odbyło się na profilu marki Paclan, opiekującej się nosorożcami indyjskimi we wrocławskim zoo. Po 12 dniach głosowania wyłoniono zwycięskie imię: Kiran! Czyli Promyk Słońca. Imię oficjalnie nadał Ambasador Republiki Indii.

Wrocław. Plebiscyt nad imieniem nosorożca! Internauci zdecydowali

Przez 12 dni na profilu marki opiekującej się nosorożcami we wrocławskim zoo pojawiło się głosowanie. Internauci mieli do wyboru cztery imiona:

  • Basanti,
  • Indu,
  • Kiran,
  • Didi.

Wygrało Kiran, czyli Promyk Słońca!

Propozycje imion zostały przygotowane przez Ambasadora Indii. W głosowaniu, łącznie wzięło udział 5,3 tyś internautów, którzy oddali 2,1 tyś głosów na zwycięskie imię, 1,6 tyś na Basanti, czyli „Wiosnę”, 898 na Indu, czyli „Księżyc” i 534 na Didi, czyli „Siostrę”.

Internauci wybrali, Ambasador Indii nadał

W poniedziałek 8 lutego odbyło się uroczyste nadanie imienia. - Ceremonię zaszczycił swoją obecnością Ambasador Republiki Indii – Pan Tsewang Namgyal wraz z małżonką oraz Konsul Honorowy Republiki Indii we Wrocławiu – Pan Kartikey Johri. Wzięli w niej również udział przedstawiciele marki Paclan i gość specjalny – Ziemowit Wiktorski, znany z zamiłowania do przyrody i cyklu „Wrocławskie Zoopowieści” - komentują przedstawiciele wrocławskiego zoo.

"To rzadki i zagrożony wyginięciem gatunek"

Ambasador podczas spotkania z mediami podkreślił wagę narodzin nosorożca indyjskiego w Polsce dla przetrwania gatunku. Podziękował również prezesowi wrocławskiego zoo, Radosławowi Ratajszczakowi, za zaangażowanie ogrodu w ochronę nosorożców indyjskich w środowisku naturalnym.

Kiran i jej matkę Maruškę zwiedzający wrocławskie zoo będę mogli zobaczyć najprawdopodobniej w marcu. Tymczasem na wybiegu zewnętrznym codziennie pojawia się samiec Manas.

Narodziny międzynarodowe! O Kiran było głośno

Narodziny przedstawiciela tak rzadkiego i zagrożonego wyginięciem gatunku to ważne wydarzenie na skalę międzynarodową. Donosiły o tym media m.in. Borneo, Chin, Francji, Grecji, Jamajki, Kanady, Korei, Niemiec, Nowej Zelandii, USA czy Wielkiej Brytanii. Dla mieszkańców Indii to egzotyczna, ale dobra wiadomość. W Indiach żyje obecnie około 2/3 światowej populacji tego gatunku. Poza tym, nosorożce indyjskie można spotkać tylko w 66 ogrodach zoologicznych na świecie, i mieszkają w nich 172 osobniki. W ostatnim roku na świat przyszło zaledwie 7 maluchów.

Nowy gatunek nietoperzy w ZOO Wrocław