Policjanci poszukują ofiar nagiej oszustki

i

Autor: Screen/dolnoslaska.policja.gov.pl Policjanci poszukują ofiar "nagiej oszustki"

Przychodziła nago pożyczyć pieniądze. Wrocławscy policjanci złapali oszustkę [WIDEO]

2016-04-22 15:09

19-latka rozbierała się na klatce schodowej i dzwoniła do przypadkowego mieszkania żeby "pożyczyć" pieniądze.

O sprawie zrobiło się głośno ponad tydzień temu, kiedy kobieta próbowała oszukać między innymi mieszkańców Popowic. Jak opowiadają policjanci, wchodziła na klatkę i tam zostawiała niektóre elementy odzieży i torebkę. Potem dzwoniła do drzwi.

- Osobie, która otwierała przedstawiała się jako sąsiadka, która zaledwie kilka dni wcześniej wprowadziła się do jednego z mieszkań na tej klatce schodowej. Oszustka twierdziła, że przyjechał do niej kurier z paczką. Jej jednak zatrzasnęły się drzwi do mieszkania i nie ma jak mu dać pieniędzy za przesyłkę. Prosiła o pożyczenie kilkudziesięciu złotych - tłumaczy Paweł Petrykowski z wrocławskiej policji.

"Naga oszustka" może spędzić w więzieniu osiem lat

19-latka jak na razie usłyszała dwa zarzuty usiłowania i dokonania oszustwa. Chodzi o zdarzenia, do których doszło na terenie Ołbina. Kobiecie może grozić do ośmiu lat więzienia.

Śledztwo w sprawie zatrzymanej dalej trwa.

Zostałeś oszukany? Zgłoś się na komendę!

- Poszukujemy innych osób, które w podobnych okolicznościach zostały oszukane lub doszło do usiłowania oszustwa. Osoby takie proszone są o kontakt z Komisariatem Policji Wrocław – Ołbin pod numerem telefonu 71  340-43-06 lub 71  340-21-21 - apeluje Paweł Petrykowski.

Zobacz film z zatrzymania "nagiej oszustki":

Czytaj także: Weekend we Wrocławiu. TOP 9 najciekawszych wydarzeń [GALERIA]