Pseudokibice z Dolnego Śląska podejrzani o handel narkotykami

i

Autor: materiały policji

Pseudokibice z Dolnego Śląska podejrzani o handel narkotykami. Zatrzymano 10 osób!

2021-02-11 9:44

Ponad kilogram amfetaminy i marihuany oraz niemal 2 tys. tabletek wykorzystywanych do produkcji metamfetaminy przejęli dolnośląscy policjanci podczas zatrzymania 10 osób podejrzanych o handel narkotykami. Wśród podejrzanych są osoby związane ze środowiskiem pseudokibiców. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Funkcjonariusze z Dolnego Śląska przy udziale policjantów z jednostki kontrterrorystycznej zatrzymali na terenie województwa dolnośląskiego 8 mężczyzn i 2 kobiety w wieku od 28 do 69 lat. Jak informuje policja, wśród zatrzymanych są osoby powiązane ze środowiskiem pseudokibiców.

Podczas zatrzymań funkcjonariusze przejęli ponad kilogram amfetaminy i marihuany oraz 1800 tabletek wykorzystywanych do produkcji metamfetaminy. Zabezpieczyli też ponad 15 tys. zł w gotówce, wagi elektroniczne i telefony komórkowe. Ponadto w dwóch punktach aptecznych zabezpieczono inne środki farmaceutyczne, faktury oraz 3 komputery.

- Większość z zatrzymanych osób usłyszała już zarzuty dotyczące wprowadzania narkotyków do obrotu, także znacznych ich ilości - informuje podkom. Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Decyzją sądu 5 osób zostało już tymczasowo aresztowanych. Za obrót znaczą ilością narkotyków grozi do 12 lat więzienia.

Policjanci przyznają, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Pseudokibice z Dolnego Śląska podejrzani o handel narkotykami