QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Pytamy o państwa na A. Absolutne minimum to 4 punkty

i

Autor: Shutterstock W naszym teście sprawdzamy Waszą wiedzę o państwach na literę A.

Sprawdź się!

QUIZ. Cotygodniowy test z geografii. Pytamy o państwa na A. Absolutne minimum to 4 punkty

2023-09-22 8:35

Witajcie w naszym cotygodniowym teście, w którym sprawdzamy Waszą wiedzę geograficzną. Tym razem potrzebna będzie wiedza o Australii, Austrii, Argentynie i innych państwach, zaczynających się na literę "A". Gwarantujemy, że quiz nie będzie taki prosty, jak może wam się wydawać. Uzyskanie ponad połowy punktów może być powodem do zadowolenia, zaś zdobycie kompletu oznacza, że mapa świata nie ma przed Wami tajemnic. Do dzieła!

Quiz z geografii o państwach na literę "A". Sprawdź się!

Jak co tydzień przygotowaliśmy dla Was quiz geograficzny. Tym razem dotyczyć będzie państw, które zaczynają się na literę "A". Znajdziemy je na różnych kontynentach, więc znajomość mapy świata będzie niezbędna. Zapytamy o stolice, rzeki, góry i inne ciekawostki. Jeśli w szkole byliście prymusami z geografii i macie znakomitą pamięć, bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakimi dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewni swojej geograficznej wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom uzupełnicie braki. Do dzieła!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dziesięciu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Pytamy o państwa na A. Absolutne minimum to 4 punkty

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Co jest stolicą Argentyny?
Listen on Spreaker.