QUIZ. Czwartkowy test z geografii tylko dla mistrzów

i

Autor: pixabay.com QUIZ. Czwartkowy test z geografii tylko dla mistrzów

Tak trudno jeszcze nie było

QUIZ. Czwartkowy test z geografii tylko dla mistrzów. Nieliczni osiągną wynik 12/15

2022-09-15 5:00

Jest czwartek, musi być quiz z geografii. To już tradycja wszystkich czytelników internetowego wydania "Super Expressu". Tym razem przygotowaliśmy dla Was wyjątkowo trudne zadanie - wynik 12/15 lub lepszy osiągną tylko prawdziwi mistrzowie. Podejmiecie wyzwanie? Powodzenia!

Quizy z geografii często dotyczą jednej wybranej kategorii. Tym razem sprawdzimy waszą wiedzę ogólną z geografii, zarówno tej polskiej, jak i światowej. Zdobycie kompletu 15 punktów uda się tylko nielicznym. Reszta będzie musiała zadowolić się nieco niższym wynikiem. Do której grupy dziś traficie? Najwyższa pora podjąć wyzwanie i rozwiązać quiz z geografii. Mamy nadzieję, że dobrze sobie poradzicie. Trzymamy za Was mocno kciuki!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii tylko dla mistrzów. Nieliczni osiągną wynik 12/15

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę coś prostego. Czy Czarnogóra graniczy z Macedonią Północną?

Quiz to popularny rodzaj zabawy, który wymaga wysilenia szarych komórek. Ta forma rozrywki intelektualnej polega na wyborze poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie z kilku wariantów odpowiedzi. Należy pamiętać, że quizy często bywają podchwytliwe - nie mogą być za łatwe, aby zabawa była udana. Wynik uzyskany w quizie może być powodem do dumy, albo może motywować do poszerzania swojej wiedzy w danym temacie i dalszej nauki.