Na co Polacy oszczędzali w PRL

i

Autor: Narodowe Archiwum Cyfrowe Na co Polacy oszczędzali w PRL

Sprawdź się!

QUIZ: mieszkania w PRL-u. Tak się żyło za komuny. Pamiętasz ceny i warunki mieszkaniowe?

Bloki z wielkiej płyty, a w nich meblościanki i radioodbiorniki. Telewizory często były luksusem. Tak się mieszkało w PRL-u. Ile kosztowało mieszkanie za komuny? W jakich warunkach się mieszkało? Co było, a czego nie? Jeśli pamiętasz to wszystko, na pewno uzbierasz maksa w naszym quizie. Zapraszamy do zabawy!

To były czasy! W PRL-u nastąpił rozkwit budownictwa z wielkiej płyty. O takich mieszkaniach marzyli Polki i Polacy za komuny. Kto się załapał na własne "M" - miał szczęście i mógł je urządzać. W pokojach dominowały meblościanki na wysoki połysk, ławy i fotele. Jeśli pamiętasz te czasy, bez problemu poradzisz sobie w naszym quizie o mieszkaniach w PRL-u - sprawdź się!

QUIZ PRL: Jak się mieszkało za komuny? Pamiętasz te mieszkania?

Pytanie 1 z 10
W domach z betonu nie było:

Ceny mieszkań w końcu lat 60. Zaczynały się od 2500 zł za metr. W 1972 r. cena za metr doganiała już 3000 zł. I szybko rosła. Koncepcja użycia w budownictwie wielkiej płyty była rozważana przez szczyty partyjne z Gomułką na czele przez dobrych 5 z lat 60. przełomowy. Rok 67. był dla idei zabetonowania miast przełomowy. Dzięki wielu zakładom betoniarskim, można było wdrażać nowoczesną technologię na skalę masową. 14 września 1971 roku ruszyła pierwsza polska „fabryka domów”. Gwałtowny rozwój budownictwa wielkopłytowego miał się zatrzymać dopiero na początku lat 90.