Matura 2022. Lektury z gwiazdką

i

Autor: Eliott Reyna / Unsplash Czy znasz bohaterów lektur obowiązkowych? Sprawdź się przed maturą 2022 z polskiego!

QUIZ przed maturą 2022 z polskiego. Czy znasz bohaterów lektur obowiązkowych? Szybka powtórka przed maturą: 8/10 to minimum!

2022-05-03 5:00

Piszesz maturę 2022? Sprawdź się w naszym quizie z wiedzy o bohaterach lektur obowiązkowych. Znajomość lektur z gwiazdką jest niezbędna na maturze 2022 z polskiego. Pytania wymagające znajomości fabuły książek i ich bohaterów mogą pojawić się w zadaniach z arkusza CKE oraz w temacie wypracowania. Rozwiąż nasz quiz, przekonaj się, ile już umiesz i co jeszcze musisz powtórzyć!

Przed maturą 2022 z języka polskiego uczniowie koniecznie powinni powtórzyć wiedzę z zakresu lektur obowiązkowych. Fabuła utworu, czas i okoliczności powstania, autor i poruszana problematyka - to zagadnienia, które warto sobie odświeżyć. Bardzo istotna jest także znajomość bohaterów lektur z gwiazdką. W stresie łatwo ich pomylić lub zapomnieć najważniejszych faktów. Dlatego przygotowaliśmy specjalny quiz, dzięki któremu szybko przekonasz się, ile pamiętasz z lektur obowiązkowych, a co jeszcze musisz powtórzyć. Odpowiedz na pierwsze pytanie poniżej i przejdź do quizu. Powodzenia!

Czy znasz bohaterów lektur z gwiazdką?

Pytanie 1 z 10
Na początek "Zemsta" Fredry. Kim był Dyndalski?

Matura 2022. Lektury obowiązkowe a błąd kardynalny

Pamiętaj: jeśli nie jesteś pewien faktów dotyczących lektury, staraj się ich nie pisać. Jeśli popełnisz znaczący błąd merytoryczny, dotyczący fabuły lektur obowiązkowych, egzaminator może uznać go za błąd kardynalny. W takiej sytuacji oblejesz maturę 2022 z polskiego. Więcej w materiale: Błąd kardynalny na maturze 2022. Co to jest błąd kardynalny i czy oznacza niezdaną maturę z języka polskiego? Sprawdź koniecznie!

Matura 2022: przecieki

Jak co roku przed maturami, przecieki z Podlasia królują na Twitterze i w innych mediach społecznościowych. Maturzyści apelują do kolegów z tego regionu Polski i pomoc i liczą na przecieki, które pomogą im zdać maturę 2022. Niektórzy robią to w naprawdę zabawny sposób. Zobacz najlepsze MEMY o przeciekach z Podlasia - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ.