QUIZ. Sobotnia ortografia. Ekstremalnie trudne słowa. Ile błędów zrobisz? Więcej niż trzy to obciach!

i

Autor: shutterstock

QUIZ. Sobotnia ortografia. Potrafisz poprawnie napisać te słowa? Komplet punktów tylko dla najlepszych!

2022-04-23 11:12

Jak sobota, to tylko quiz sobotnia ortografia z se.pl! Zapomnij na chwilę o autokorekcie w notatnikach komputerowych, słownikach w smartfonach i innych pomocach w codziennym pisaniu. Sprawdź się w naszym quizie ortograficznym i przekonaj się, czy ortografia to twoja mocna strona czy jednak pięta Achillesowa? Przygotowaliśmy zestaw wyjątkowy - quiz sobotnia ortografia "Potrafisz poprawnie napisać te słowa? Komplet punktów tylko dla najlepszych!".

Ortografia to zmora nie tylko uczniów piszących dyktanda. Wielu dorosłych, choć nigdy się do tego nie przyzna, ma spory problem z poprawną pisownią i błogosławi autokorektę w komputerowych notatnikach oraz słowniki w smartfonach. Dzięki nim unika kompromitujących błędów. Na szczęście ortografię można ćwiczyć co tydzień z se.pl! W każdą sobotę proponujemy quiz sobotnia ortografia. Se.pl spieszy z pomocą, jak prawidłowo napisać słowa, które sprawiały trudność nie tylko w czasach szkolnych! I tym razem proponujemy quiz, dzięki któremu sprawdzicie, czy ortografia to Wasza mocna strona czy też pięta Achillesowa. Quiz "sobotnia ortografia - ekstremalnie trudne słowa. Potrafisz poprawnie napisać te słowa? Komplet punktów tylko dla najlepszych!" czas zacząć! Czytajcie uważnie pytania, bo pułapek nie brakuje. Pamiętajcie, że zawsze tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Sobotnia ortografia. Ekstremalnie trudne słowa. Ile błędów zrobisz?

Pytanie 1 z 12
Wskaż poprawną pisownię:

ZOBACZ TAKŻE: QUIZ. Ukochane książki z dzieciństwa. Pamiętasz je? My podajemy tytuł, ty zgadujesz autora. 10 punktów to minimum!

POLECAMY TEŻ: QUIZ. Sobotnia ortografia. Ile pamiętasz z "Pana Tadeusza"? Nawet poloniści mają problem z pisownią tych słów!

ROZWIĄŻ RÓWNIEŻ: QUIZ. Sobotnia ortografia. Odpowiedź na 10 pytanie znają tylko najlepsi. Nie zawiedź swojej pani od polskiego!

Czym jest quiz? Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej dla kilku osób, polegającej na przedstawieniu przez jedną z osób pozostałym zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z pytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Zabawa bywa niekiedy prowadzona przed kamerami telewizyjnymi, wówczas quiz taki staje się odmianą teleturnieju.