Quiz. Sobotnia ortografia. Trudne słowa na literę c

i

Autor: Shutterstock Quiz. Sobotnia ortografia. Trudne słowa na literę "c"

Sobotnia ortografia

QUIZ. Sobotnia ortografia. Trudne słowa na literę "c". Spraw, by pani od polskiego była z ciebie dumna!

2022-09-03 5:00

Witajcie w cotygodniowym quizie sobotnia ortografia z se.pl. Tym razem na tapet bierzemy trudne słowa na literę "c", których pisownia może przyprawić o ból głowy. Ale przecież quiz ortograficzny rozwiązują mistrzowie ortografii, więc dla Was to nie powinno być nic trudnego. Przynajmniej teoretycznie, bo w praktyce przekonacie się sami. Zapraszamy do rozwiązania quizu ortograficznego!

Chrabąszcz, chaszcze, cuda, cukierek - pamiętacie te słowa ze szkolnych dyktand? Spędzały Wam sen z powiek czy zawsze pisaliście je poprawnie, zdobywając oceny celujące i bardzo dobre ze sprawdzianów ortograficznych? Bez względu na odpowiedź zapraszamy Was do wspólnej zabawy - rozwiązania naszego quizu sobotnia ortografia. Tym razem sprawdzamy, czy potraficie poprawnie napisać wyrazy na literę "c". Wszystkie słowa, które wybraliśmy, zawierają w sobie litery "ó" i "u", "rz" i "ż", lub "h" i "ch". W końcu sprawdzamy zasady ortografii! Pamiętajcie, że zawsze tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Powodzenia!

Quiz. Sobotnia ortografia. Trudne słowa na literę "c". Spraw, by pani od polskiego była z ciebie dumna!

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Wskaż poprawną pisownię:

Czym jest quiz? Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej dla kilku osób, polegającej na przedstawieniu przez jedną z osób pozostałym zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z pytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Zabawa bywa niekiedy prowadzona przed kamerami telewizyjnymi, wówczas quiz taki staje się odmianą teleturnieju.