QUIZ. Sprawdź, czy zdasz maturę z matematyki. Te zadania to podstawa!

i

Autor: Shutterstock

QUIZ. Sprawdź, czy zdasz maturę 2022 z matematyki. Te zadania to podstawa, by uzbierać minimum 30 procent i zdać maturę z matmy!

2022-04-24 10:07

Matura 2022 z matematyki to jedno z największych wyzwań, jakie stoją przed uczniami, którzy przystępują w tym roku do egzaminu dojrzałości. Przedmiot ten spędza sen z powiek wielu maturzystów. Czy rzeczywiście jest się czego bać? Czy zadania, jakie pojawiają się na egzaminie maturalnym naprawdę są takie trudne? Proponujemy sprawdzić się w naszym quizie. Przed wami 10 pytań, które pozwolą wam określić stan waszej wiedzy z matematyki.

Matematyka przez wielu uznawana jest za jeden z trudniejszych egzaminów maturalnych. Ma też jednak swoich zagorzałych zwolenników, którzy uważają, że jest prosta i logiczna. Faktem jest, że materiału do opanowania przed maturą jest naprawdę sporo. I choć w tym roku matura 2022 z matematyki ze względu na ograniczony zakres wymagań podstawy programowej powinna być łatwiejsza niż w latach ubiegłych, to jednak nie wszyscy wydają się uspokojeni.

ZOBACZ TEŻ: Matura 2022 z matematyki. To musisz umieć, żeby zdać egzamin [WYMAGANIA PROGRAMOWE]

Matura 2022 z matematyki na poziomie podstawowym odbędzie się w czwartek, 5 maja. Czasu do nauki nie pozostało już zbyt wiele. Jeśli chcecie sprawdzić swój aktualny poziom wiedzy, zapraszamy do udziału w naszym quizie. Przygotowaliśmy dla was zadania, jakie można spotkać na maturze. Jeśli przygotowujecie się akurat do egzaminu, będzie to dla was doskonała powtórka, a jeśli maturę macie już za sobą, możecie sprawdzić, ile jeszcze pamiętacie. Uda wam się odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania?

QUIZ. Sprawdź, czy zdasz maturę z matematyki. Te zadania to podstawa!

Pytanie 1 z 10
Cenę x pewnego towaru obniżono o 20% i otrzymano cenę y. Aby przywrócić cenę x, nową cenę y należy podnieść o:
Dariusz Kulma zdradza pewniaki na maturze 2021 z matematyki. Zobacz, jak policzyć te zadania!