QUIZ. Sprawdź, czy zdasz maturę z matematyki. Te zadania to podstawa!

2021-05-04 12:00 mar
QUIZ. Sprawdź, czy zdasz maturę z matematyki. Te zadania to podstawa!
Autor: Shutterstock

Matura 2021 z matematyki to jedno z największych wyzwań, jakie stoją przed uczniami, którzy przystępują w tym roku do egzaminu dojrzałości. Przedmiot ten spędza sen z powiek wielu maturzystów. Czy rzeczywiście jest się czego bać? Czy zadania, jakie pojawiają się na egzaminie maturalnym naprawdę są takie trudne? Proponujemy sprawdzić się w naszym quizie. Przed wami 10 pytań, które pozwolą wam określić stan waszej wiedzy z matematyki.

Matematyka przez wielu uznawana jest za jeden z trudniejszych egzaminów maturalnych. Ma też jednak swoich zagorzałych zwolenników, którzy uważają, że jest prosta i logiczna. Faktem jest, że materiału do opanowania przed maturą jest naprawdę sporo. I choć w tym roku matura 2021 z matematyki ze względu na ograniczony zakres wymagań podstawy programowej powinna być łatwiejsza niż w latach ubiegłych, to jednak nie wszyscy wydają się uspokojeni.

ZOBACZ TEŻ: Matura 2021 z matematyki. To musisz umieć, żeby zdać egzamin [WYMAGANIA PROGRAMOWE]

Matura 2021 z matematyki na poziomie podstawowym odbędzie się w środę, 5 maja. Na wtorek, 11 maja zaplanowano egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym. Czasu do nauki nie pozostało już zbyt wiele. Jeśli chcecie sprawdzić swój aktualny poziom wiedzy, zapraszamy do udziału w naszym quizie. Przygotowaliśmy dla was zadania, jakie można spotkać na maturze. Jeśli przygotowujecie się akurat do egzaminu, będzie to dla was doskonała powtórka, a jeśli maturę macie już za sobą, możecie sprawdzić, ile jeszcze pamiętacie. Uda wam się odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania?

Dariusz Kulma zdradza pewniaki na maturze 2021 z matematyki. Zobacz, jak policzyć te zadania!

MATURA 2021

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE