QUIZ. Wulgaryzmy po staropolsku. Możesz się zdziwić, jak przeklinali twoi przodkowie

2021-03-27 5:00
QUIZ. Nie ma ch**a we wsi! Zobacz, jak przeklinali twoi przodkowie. Wulgaryzmy po staropolsku!
Autor: Pixabay QUIZ. "Nie ma ch**a we wsi! Zobacz, jak przeklinali twoi przodkowie. Wulgaryzmy po staropolsku!

Wulgaryzmy, czy chcemy tego czy nie, są nieodłączną częścią języka. Co ciekawe, w polszczyźnie istnieje ich raptem... pięć! Oczywiście można z nich tworzyć różne kombinacje i wyrazy pochodne, a wtedy ich liczba - zdaniem językoznawców - sięga kilkuset, tylko z czterech najbardziej popularnych obecnie wulgaryzmów można stworzyć aż 350 różnych konfiguracji. Najpopularniejszy i najbardziej znany na świecie polski wulgaryzm na literę K, oznaczający prostytutkę, ma 47 funkcji! To prawdziwe bogactwo języka. W dawnych czasach jednak przeklinano zupełnie inaczej, wiele obecnie uznawanych za niezwykle wulgarne słów, przed wiekami wcale nie budziło zgorszenia. I odwrotnie!

Za niektóre niewinne dzisiaj słówka, kilkaset lat temu moglibyśmy trafić przed sąd za zniewagę. Przekonaj się, jak przeklinali nasi przodkowie, rozwiązując nasz quiz o wulgaryzmach po staropolsku. Podkreślamy - to wcale nie jest zachęta do częstego używania przekleństw w życiu codziennym.

ROZWIĄŻ RÓWNIEŻ: QUIZ. Porucha na RUCHADLE a čerstvý chléb! Sprawdź, czy rozumiesz język CZESKI!

Express Biedrzyckiej - Robert Biedroń: Wstydzę się za Morawieckiego. Zostaniemy sami jak Białoruś
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE