Radny PiS: Badajmy ludzi pod cmentarzem, a będzie mniej zgonów z powodu koronawirusa

2020-10-19 13:22

Michał Piechel, radny miejski Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu chce w czasie Wszystkich Świętych badać ludzi, którzy będą chcieli wejść na cmentarze w naszym mieście. Wszystko z uwagi na pandemię koronawirusa.

Radny Piechel wystosował w tej sprawie interpelację do prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka. Samorządowiec chce, aby wszyscy ludzie, którzy zamierzają udać się na groby bliskich, mieli przed przestąpieniem bram nekropolii, mierzoną temperaturę. Piechel domaga się, aby Sutryk zobowiązał do takich działań policjantów i strażników miejskich.

Fala kulminacyjna przechodzi przez Wrocław. Lokalne podtopienia i zalane drogi

- Taka akcja może uchronić wrocławian przed wzrostem epidemii, a szczególnie przed nowymi zgonami - tłumaczy Michał Piechel.

Na razie nie wiadomo, co oficjalnie odpowie Jacek Sutryk lub wskazany przez niego urzędnik. Można jednak się spodziewać, że prezydent nie przychyli się do apelu radnego. Nieoficjalnie w Ratuszu tłumaczą, że taka akcja nie jest możliwa logistycznie do zorganizowania. Przede wszystkim dlatego, że przed cmentarnymi bramami, utworzyłyby się ogromne korki.