Dramat na 9. piętrze

Ranił nożem sąsiada, potem chciał skoczyć z okna. Chwile grozy w Legnicy

2022-11-08 14:36

Policjanci z Legnicy uratowali życie młodemu mężczyźnie, który po napaści z nożem na sąsiada chciał skończyć z okna. Funkcjonariusze zdążyli w ostatniej chwili, gdy 22-latek stał na parapecie okna na 9. piętrze.

Policjanci z Legnicy dostali zgłoszenie, że młody mężczyzna ugodził nożem swojego sąsiada, a następnie zamknął się w swoim mieszkaniu i groził, że targnie się na własne życie. - Okazało się, że drzwi mieszkania 22-latka są zabarykadowane. Na pomoc przyszła matka, która przekazała klucze do mieszkania. Kiedy policjanci weszli do środka, okazało się, że mężczyzna stoi na parapecie z zamiarem wyskoczenia z 9. piętra - relacjonuje asp. Katarzyna Baniewska z legnickiej policji.

Na szczęście policjanci zachowali zimną krew, uspokoili młodego mężczyznę i odwiedli od planu targnięcia się na własne życie. 22-latek zszedł z parapetu, a następnie został przekazany pod opiekę ratowników medycznych. Obecnie przebywa w specjalistycznej placówce medycznej.

- W wyniku ugodzenia nożem 25-letni mieszkaniec Legnicy doznał na szczęście tylko powierzchownej rany, nie korzystał z pomocy medycznej – dodaje Katarzyna Baniewska.

Gdzie możesz szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów:

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl
Ranił nożem sąsiada, potem chciał popełnić samobójstwo