Prowadziła auto, mając we krwi ponad 4,5 prom. alkoholu!

i

Autor: mat. policji 34-latka wsiadła za kierownicę, mając we krwi ponad 4,5 prom. alkoholu

Rekordzistka z Legnicy. Prowadziła auto, mając we krwi ponad 4,5 promila alkoholu!

2021-12-22 7:09

Ponad 4,5 promila alkoholu miała w organizmie 34-letnia mieszkanka Legnicy, która wjechała samochodem w zaparkowane auto, po czym odjechała z miejsca wypadku. Na szczęście została zatrzymana przez policję, zanim doprowadziła do poważniejszego wypadku. Teraz grożą jej 2 lata więzienia.

W poniedziałek (20 grudnia) późnym wieczorem na jednej z ulic w Legnicy doszło do kolizji, której finał zaskoczył interweniujących policjantów. Kierująca samochodem kobieta uderzyła w prawidłowo zaparkowany pojazd, po czym odjechała z miejsca zdarzenia. Świadkiem zdarzenia był inny kierowca. Podejrzewając, że kobieta mogła być pijana, ruszył za nią, zawiadamiając jednocześnie policję.

ZOBACZ TEŻ: 22-latka szalała na autostradzie. Dwukrotnie przekroczyła dozwoloną prędkość!

Policjanci potraktowali zgłoszenie z całą powagą i już wkrótce zjawili się na wskazanym przez świadku miejscu. Niezwłocznie zatrzymali też sprawczynię kolizji. Jak się okazało, za kierownicą zatrzymanego do kontroli samochodu siedziała 34-letnia mieszkanka Legnicy. Szybko wyszło na jaw, że kobieta była kompletnie pijana.

- Badanie alkomatem wykazało ponad 4,5 promila, co jest niechlubnym rekordem mieszkanki Legnicy - poinformował asp. Krzysztof Oleniacz z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

34-latka odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co może jej grozić zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie też odpowiedzialności za uszkodzenie pojazdu.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni być surowiej karani?
Pościg pod Bydgoszczą. Pijany 21-latek uzbierał aż 41 punktów karnych