Kompletnie pijana matka przewoziła autem malutkie dziecko

i

Autor: materiały policji Kompletnie pijana matka przewoziła autem malutkie dziecko

Pijana matka przewoziła autem malutkie dziecko. Rozbili się na drzewie!

2021-10-22 13:22

O krok od tragedii na Dolnym Śląsku. Pijana kobieta przewoziła samochodem swojego półtorarocznego synka. Na łuku drogi auto wpadło do rowu i uderzyło w drzewo. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak się jednak okazało, 29-latka miała w organizmie ponad 3,5 prom. alkoholu! Nieodpowiedzialnej kobiecie grozi teraz 5 lat więzienia.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w czwartek (21 października) kilka minut przed godz. 16 w miejscowości Duchowo w pobliżu Milicza. Z ustaleń policji wynika, że 29-letnia mieszkanka gminy Milicz jechała oplem insignią wraz ze swoim półtorarocznym synkiem. Na łuku drogi 29-latka zjechała na prawe pobocze, uderzyła w przydrożne drzewo i wpadła do rowu. Na szczęścia ani siedzącej za kierownicą opla kobiecie, ani jej dziecku nic się nie stało.

Szybko okazało się jednak, że kierująca samochodem 29-latka jest kompletnie pijana. Pierwsze badanie alkomatem wykazało w jej organizmie ponad 3 prom. alkoholu, a z każdym kolejnym pomiarem stężenie to rosło - aż do poziomu 3,7 prom.

Dziecko, po przebadaniu przez ratowników medycznych, zostało przekazane pod opiekę przybyłego na miejsce ojca. 29-latka została natomiast zatrzymana przez policjantów w celu wykonania dalszych czynności służbowych z jej udziałem. Po ich wykonaniu kobieta została zwolniona.

Kompletnie pijana matka przewoziła autem malutkie dziecko

i

Autor: materiały policji Nieodpowiedzialnej matce grozi teraz nawet 5 lat więzienia

Nieodpowiedzialna matka odpowie teraz za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości oraz narażenie synka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co może jej grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności. O zdarzeniu powiadomiony zostanie też sąd rodzinny, który może podjąć dalsze kroki prawne wobec kobiety.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni być surowiej karani?
Potężna wichura we Wrocławiu