Remont torowiska we Wrocławiu

i

Autor: MPK Wrocław

Remont torowiska we Wrocławiu. Duże zmiany w kursowaniu tramwajów

2021-07-30 13:50

W związku z kolejnym etapem remontu torowiska na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i al. Hallera we Wrocławiu zmienionymi trasami pojadą tramwaje MPK. Ponadto dwie linie tramwajowe przestaną w weekend w ogóle kursować.

Na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i al. Hallera rozpoczyna się kolejny etap prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych. Najpierw zdemontowany zostanie rozjazd tymczasowy od strony ul. Sztabowej, a następnie rozpocznie się wymiana torów na skrzyżowaniu w ciągu ul. Powstańców Śląskich.

W związku z pracami, od soboty (31 lipca) zlikwidowane zostaną kursy linii tramwajowych 72 i 76. Na trasie Arkady (Capitol) - Krzyki - Arkady (Capitol) kursować będzie zastępcza linia autobusowa 702. Autobusy tej linii będą jeździć z częstotliwością co 10 minut.

ZOBACZ TEŻ: Wakacyjne inwestycje MPK. Gdzie będą remonty we Wrocławiu?

Kolejne zmiany w kursowaniu MPK Wrocław zostaną wprowadzone w poniedziałek (2 sierpnia). Od tego dnia zmienionymi trasami pojadą tramwaje linii 6, 7, 20, 23, 70, 73 i 74. Zlikwidowana zostanie też autobusowa linia 702.

Linia 6 - Tramwaje linii 6 będą kursowały w relacji Kowale - Grabiszynek - Kowale przez ul. Świdnicką, Powstańców Śląskich i al. Hallera.

Linia 7 - Tramwaje linii 7 będą kursowały w relacji Poświętne - Grabiszyńska (Cmentarz) - Poświętne przez ul. Świdnicką, Powstańców Śląskich, al. Hallera i ul. Grabiszyńską.

Linia 20 - Tramwaje linii 20 powrócą na trasę Oporów - Leśnica - Oporów, ale będą kursowały od ul. Legnickiej w obu kierunkach przez ul. Śrubową, nową trasę autobusowo-tramwajową, pl. Orląt Lwowskich, pl. Legionów, ul. Piłsudskiego, Powstańców Śląskich, al. Hallera i ul. Grabiszyńską.

Linia 23 - Tramwaje linii 23 powrócą na trasę Kromera - Wrocławski Park Przemysłowy - Kromera, ale będą kursowały od ul. Legnickiej w obu kierunkach od pl. Dominikańskiego przez ul. Piotra Skargi, Teatralną, Świdnicką, Podwale, pl. Orląt Lwowskich, nową trasę autobusowo-tramwajową do pętli przy ul. Robotniczej.

Linia 70 - Tramwaje linii 70 będą kursowały w relacji Osobowice - FAT - Osobowice przez ul. Powstańców Śląskich i al. Hallera.

Linia 73 - Linia 73 zostanie zlikwidowana.

Linia 74 - Tramwaje linii 74 będą kursowały w relacji Osobowice - FAT - Osobowice przez pl. Legionów i ul. Grabiszyńską.

We Wrocławiu budują nowy aquapark.