Robot EuGenius. Chętnie zapozuje do zdjęć i zamieni kilka słów [GALERIA]

2015-07-14 10:02 Joanna Pachla
EuGenius to pierwszy robot stworzony przez inżynierów z General Robotics
Autor: General Robotics, mat. pras. EuGenius to pierwszy robot stworzony przez inżynierów z General Robotics

Jest bardzo towarzyski i dobrze czuje się w tłumie. Niestraszne mu nowe znajomości, a emocje może wyrażać za pomocą gestów i mimiki. Przed Wami robot EuGenius – inteligentny przewodnik po salach wystawowych.

Robot EuGenius zaprojektowany został jako nowoczesne, interaktywne źródło informacji. Wyróżnia się znakomitym designem i może służyć jako przewodnik po rozmaitych wystawach. Zaprezentowała nam go właśnie firma General Robotics, działająca we Wrocławskim Parku Technologicznym.

Robot powstał we Wrocławiu

EuGenius to pierwszy robot stworzony przez inżynierów z General Robotics. Na zespół składają się młodzi specjaliści z zakresu elektroniki, informatyki, automatyki i mechaniki. Wywodzą się z wrocławskich uczelni wyższych, a na liście osiągnięć mają już m.in. łazika marsjańskiego oraz autonomiczny ciągnik rolniczy Agribot.

- EuGenius jest pierwszym dużym projektem firmy General Robotics i od razu wzbudził bardzo duże zainteresowanie. Wszędzie, gdzie tylko się pojawi, wzbudza uśmiech i radość znajdujących się w pobliżu osób, co mi osobiście przynosi bardzo dużo satysfakcji. Zarówno dorośli, jak i dzieci, cieszą się na jego widok i od razu chcą się z nim przywitać – opowiada Michał Ogórek, szef General Robotics.

 

Nazwali go EuGenius. Dlaczego?

Imię robota nie jest dziełem przypadku – EuGenius to bowiem gra słów. Ma zaznaczać europejskie pochodzenie robota, zaprzeczając przy okazji dominacji w branży firm z innych kontynentów.

- Najbardziej cieszy nas, że nie tylko w Japonii i Stanach Zjednoczonych specjaliści pracują nad tak zaawansowanymi projektami związanymi z robotyką. Wizja z filmów "Ja, robot" oraz "Sztuczna inteligencja" staje się rzeczywistością – tłumaczy Maciej Potocki, prezes zarządu Wrocławskiego Parku Technologicznego S.A.

Robot #EuGenius jest coraz bardziej rozchwytywany. W ostatni weekend świętował Dzień Niepodległości USA. Wszędzie gdzie...Posted by WPT - Wrocławski Park Technologiczny S.A. on 6 lipca 2015

Robot EuGenius od dwóch tygodni oprowadza zwiedzających po Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.