Po wybudowaniu ośrodka na Polanę Jakuszycką będą mogły będą mogły wrócić narciarskie puchary świata

i

Autor: Materiały prasowe Po wybudowaniu ośrodka na Polanę Jakuszycką będą mogły będą mogły wrócić narciarskie puchary świata

Rolkostrada, kryta pływalnia i bieżnia. To wszystko powstanie na Polanie Jakuszyckiej [WIZUALIZACJE]

2016-03-23 9:01

Marszałek województwa dolnośląskiego zaakceptował właśnie koncepcję stworzenia wielofunkcyjnego centrum sportowego w tym miejscu. Wiadomo także kiedy będzie gotowe.

Kilka lat trwało trwało zanim w tej sprawie dogadały się władze regionu i członkowie Stowarzyszenia Bieg Piastów. To dlatego, że każdy chciał czego innego. Marszałek - boiska, a dotychczasowi właściciele gruntu - rolkostrady oraz magazynów wody i śniegu.

Coś dla amatorów nart i nie tylko

Teraz sprawa nabrała tempa. W zatwierdzonej przez marszałka Cezarego Przybylskiego koncepcji można wyczytać, że na Polanie Jakuszyckiej powstaną trasy biegowe i biathlonowe ze strefą startu, mety oraz pętlą karną i strzelnicą biathlonową. Będą też boisko piłkarskie i bieżnia lekkoatletyczna o długości dwustu metrów oraz górka saneczkową i rowerową dla dzieci i młodzieży. 

W głównym obiekcie dostępne będą miejsca noclegowe, sale konferencyjne i szkoleniowe oraz tunele dla zawodników i trenerów, łączące szatnie i część treningową ze strefą startu oraz strzelnicą. 

Mistrzostwa Świata znów na Dolnym Śląsku

W okolice Jakuszyc będą mogły wrócić też narciarskie puchary świata, bo centrum sportowe zostało zaplanowane zgodnie z obowiązującymi przepisami światowych federacji narciarskich oraz Międzynarodowej Unii Biathlonowej.

Parkingi, sauna i przejście na dworzec

Centrum sportowe na Polanie Jakuszyckiej ma być stworzone w ten sposób, że z głównego holu budynku będzie można bezpośrednio przejść na peron kolejowy. Dla tych, którzy do ośrodka przyjadą samochodami mają powstać parkingi w podziemiach. 

Centrum odnowy biologicznej z saunarium i dużą siłownią oraz muzeum sportów zimowych - to kolejne atrakcje, które mają znaleźć się w budynku głównym centrum. Będą tam także wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, rolek i rowerów oraz kabiny do smarowania nart.

- Polana Jakuszycka już teraz jest wizytówką Dolnego Śląska, a dzięki tej nowoczesnej inwestycji ma szansę stać się wizytówką całej Polski na świecie. Wielofunkcyjność centrum pozwoli na to, żeby korzystali z niego i zawodowcy, i amatorzy, zarówno zimą, jak i latem - zapewnia Cezary Przybylski.

Z holu centrum będzie można przejść na peron dworcowy

i

Autor: Materiały prasowe Z holu centrum będzie można przejść na peron dworcowy

Kiedy powstanie centrum?

Budowa obiektu ma rozpocząć się na początku przyszłego roku. Prace mają być podzielone na dwa etapy: od maja do listopada 2017 oraz od kwietnia do października 2018 roku. Inwestycję nadzorować będzie spółka samorządu województwa Dolnośląski Park Innowacji i Nauki.

Czytaj także: Kamienica na Wyspie Słodowej przejdzie remont. Co będzie w niej potem? Ciągle nie wiadomo [AUDIO]