Rowerowy Maj

i

Autor: materiały prasowe

Rowerowy Maj we Wrocławiu

2024-05-10 7:07 Materiał sponsorowany

To już ósma edycja największej w kraju akcji promującej aktywne dojazdy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych na zajęcia. W ruch idą: rower, hulajnoga, deskorolka czy rolki. W poprzednich edycjach w sumie uczestniczyło ponad 100 tys. dzieci. W tym roku ma to być ponad 30 tys. uczestników!

Od 2016 r. Wrocław uczestniczy w kampanii Rowerowy Maj. Do akcji przyłączają się nowe placówki, tylko w tym roku dołączyło aż 146 szkół. W pierwszej edycji kampanii uczestniczyło niespełna 4 tys. uczniów z 24 placówek. Co ciekawe, dzięki kampanii na rowery i hulajnogi przesiadają się także rodzice!

Jak to działa?

Każdorazowo za dojazd do szkoły czy przedszkola rowerem czy hulajnogą – dzieci otrzymują naklejki. Mogą je umieścić na plakacie klasowym i w rowerowym dzienniczku.

Klasa lub grupa przedszkolna, która będzie miała największą frekwencję w majowych aktywnych dojazdach, wygrywa i otrzymuje nagrody. W tym roku zmieniliśmy formułę nagradzania odchodząc od nagród rzeczowych a w ich miejsce proponując ciekawe atrakcje od partnerów akcji – wyjaśnia Urszula Jagielnicka z miejskiego zespołu odpowiadającego za rozwój ruchu rowerowego we Wrocławiu. Ponad 30 instytucji wesprze kampanię voucherami i zniżkami.

Atrakcyjne nagrody

Nagrody otrzymują zarówno grupy uczniów, jak też najlepsze przedszkola i szkoły.

Jedną z takich szkół jest nasza placówka. Wygrane pieniądze w poprzednich latach w całości poszły na stojaki rowerowe, ale też specjalne stojaki na hulajnogi, a nawet ścienne wieszaki na deskorolki. Do tego zainwestowaliśmy w monitoring, a w moim gabinecie jest bezpłatny i strzeżony parking rowerowy - dla tych, którzy zapomnieli kłódek rowerowych – opisuje Rafał Just, dyrektor podstawówki przy ulicy Górnickiego. Zwycięskie placówki otrzymują nagrody finansowe:

  • I miejsce – 5 tys. zł,
  • II miejsce – 4 tys. zł,
  • III miejsce – 3 tys. zł.

Szkoły uczestniczące w kampanii zbierają dodatkowe punkty w ramach konkursu na Najbardziej mobilnie aktywną szkołę we Wrocławiu (rozstrzygnięcie – we wrześniu 2025 r.).

Rowerowy Maj

i

Autor: materiały prasowe

Wrocław partycypuje w kosztach kampanii

Dotychczas cały koszt obsługi informatycznej kampanii spoczywał na gminie Miasta Gdańska. Od tego roku Wrocław oraz pozostałe miasta biorące udział w kampanii partycypują w kosztach jej organizacji. Stolica Dolnego Śląska przeznaczy na kampanię ok. 49 tys. zł rocznie.

Artykuł Sponsorowany