Straszna tragedia

Rowerzysta zginął w czołówce z samochodem. Koszmarny wypadek pod Polkowicami

2023-05-15 12:04

Tragedia na drodze pod Polkowicami. W niedzielę (14 maja) na odcinku między wisami Tarnówek i Krzydłowice potrącony został rowerzysta. Niestety, mimo reanimacji, nie udało się go uratować.

Tragiczny wypadek pod Polkowicami. Rowerzysta nie żyje

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę, 14 maja, na drodze powiatowej Tarnówek – Krzydłowice pod Polkowicami. Około godz. 18, na prostym odcinku osobowa toyota, za kierownicą której siedział 64-letni lubinianin, zderzyła się czołowo z jadący z naprzeciwka rowerzystą. Siła uderzenia była bardzo dużo, co widać po uszkodzeniach maski i szyby w osobówce.

- Niestety, cyklista, mimo reanimacji, poniósł śmierć na miejscu. Kierowca auta był trzeźwy, natomiast trzeźwość drugiego z uczestników wypadku zostanie ustalona po analizie pobranej od niego krwi - powiedział mł. asp. Przemysław Rybikowski z KPP w Polkowicach.

Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali niezbędne czynności pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego z zakresu techniki samochodowej i ruchu drogowego. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tragicznego wypadku.

Szalony pościg na autostradzie A4. Kierowcy pomogli policji zatrzymać pijanego kierowcę