Rusza budowa nowego aquaparku we Wrocławiu! Wiemy, jak będzie wyglądał [WIZUALIZACJE]

2020-08-25 13:23

Nowy aquapark we Wrocławiu powstanie na Brochowie. Obiekt ma być gotowy wiosną 2022 roku. W aquaparku znajdą się m.in. 4 baseny, saunarium, sale fitness i zewnętrzna siłownia.

Ruszyła budowa nowego aquaparku na wrocławskim Brochowie. Obiekt powstanie przy ul. Polnej, w miejscu, gdzie w latach 30. XX wieku funkcjonowało miejskie kąpielisko. Nowa inwestycja obejmie teren o powierzchni 18 tys. mkw., z czego prawie 13 tys. mkw. zajmie zieleń. W ramach inwestycji zasadzonych zostanie 35 drzew oraz prawie 600 mkw krzewów i traw.

Nowy aquapark wybuduje konsorcjum firm Mosty Łódź i PPUH Transcom, a zarządzać nim będzie spółka Wrocławski Park Wodny S.A. Koszt inwestycji szacowany jest na 35 milionów złotych.

Jak będzie wyglądał aquapark na Brochowie?

Na Brochowie powstanie cały kompleks sportowo-rekreacyjny. Na pierwszym poziomie znajdą się 4 baseny wraz z infrastrukturą - szatniami, łazienkami, toaletami i punktem gastronomicznym. W strefie rekreacyjnej powstaną 3 baseny: basen sportowy o wymiarach 25 x 14,5 m i głębokości 1,3 – 1,8 m, basen do nauki pływania oraz basen z hydromasażem dla 12 osób, a także basen zewnętrzny. Basen zewnętrzny będzie miał wymiary 25 x 20 m i głębokość od 0,3 do 1,35 m. Znajdzie się przy nim też część brodzikowa przeznaczona dla najmłodszych. Goście będą mogli skorzystać również z punktu gastronomicznego z ogródkiem barowym.

Na pierwszym piętrze powstanie część sportowo–wypoczynkowa, czyli sale fitness oraz strefa saunarium. W strefie sportowej powstaną dwie sale fitness: w jednej z nich będą prowadzone zajęcia fitness, a w drugiej - jogi. W strefie saunarium na gości czekać będą dwie sauny fińskie, sauna parowa, dwa pokoje masażu oraz pomieszczenie do wypoczynku.

Siłownia zewnętrzna, która aktualnie znajduje się na Polnej 10, zostanie przesunięta kilkanaście metrów dalej. Przed Aquaparkiem powstanie natomiast parking o powierzchni 600 mkw. z 5 miejscami dla osób niepełnosprawnych i 44 stojakami rowerowymi.

Otwarcie Aquaparku na Brochowie planowane jest na wiosnę 2022 roku.

Aquapark na Brochowie w liczbach:

  • Basen sportowy – wymiary: 25x14,5x1,3-1,8 m; 7 torów o szerokości 2 m
  • Basen do nauki pływania – wymiary: 10x7,5x0,9 m.; 3 tory o szerokości 2,75 m
  • Jacuzzi na 12 osób
  • Brodzik – powierzchnia : 20,86 mkw., głębokość: 0,4 m, zjeżdżalnia i armatki wodne
  • Basen zewnętrzny – powierzchnia: 475 mkw., głębokość: 1,3 m, głębokość brodzika - 0,4 m
  • Strefa Saunarium – 2 sauny fińskie, łaźnia parowa
  • Strefa Fitness – siłownia i dwie sale fitness
Labirynt pod Wrocławiem.