Bestia z Mrowin nie ucieknie do wariatkowa

i

Autor: TOMASZ GOLLA/SUPER EXPRESS Bestia z Mrowin nie ucieknie do wariatkowa

Rusza proces mężczyzny o oskarżonego o zabójstwo 10-latki z Mrowin

2021-07-12 10:34

Jakub A. został oskarżony o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 10-letniej Kristiny z Mrowin. W czasie morderstwa, do którego doszło w 2019 r., miał 21 lat. Zdaniem śledczych zamordował dziewczynkę, ponieważ był zakochany w jej matce, a 10-latka miał mu stać na drodze do ukochanej kobiety. Teraz grozi mu dożywotnie więzienie. Proces rozpocznie się 21 września w Sądzie Okręgowym w Świdnicy.

21 września w Sądzie Okręgowym w Świdnicy rozpocznie się proces Jakuba A. oskarżonego o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Kolejne rozprawy wyznaczono na 28 września oraz 16 listopada. Mężczyzna, który w czasie zbrodni miał 21 lat, został oskarżony o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Prokurator zarzucił mu także podżeganie innej osoby do zabicia 10-latki. Oskarżonemu grozi dożywotnie więzienie.

Do zabójstwa doszło w czerwcu 2019 roku na Dolnym Śląsku. 13 czerwca ok. godz. 13 10-letnia Kristina wyszła ze szkoły w centrum wsi Mrowiny. Do domu nigdy jednak nie dotarła. Następnego dnia jej ciało znaleziono w lesie oddalonym 6 kilometrów od Mrowin. Zginęła w wyniku licznych ran kłutych klatki piersiowej i szyi.

Oskarżony o zabójstwo Kristiny został jej krewny - 21-letni wtedy Jakub A. Mężczyzna miał zamordować dziewczynkę, ponieważ był zakochany w jej matce. 10-latka miała stać mu na drodze do kobiety, którą pokochał. Według prokuratury Jakub A. przyznał się do winy.

- W trakcie eksperymentu procesowego Jakub A. w sposób szczegółowy przedstawił przebieg zdarzenia, ujawniając okoliczności, które mógł znać tylko sprawca zabójstwa - informował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prok. Tomasz Orepuk.- Informacje te znalazły potwierdzenie w innych dowodach zgromadzonych w sprawie.

ZOBACZ TEŻ: Kim jest morderca Kristiny? Poznaliśmy przeszłość bestii z Mrowin

Listen to "Przyznał się do zabójstwa dziecka i poprosił policjantów... o hamburgera. Zabił, bo zakochał się w matce dziewczynki. ZBRODNIARZ I KARA" on Spreaker.

Z opinii biegłych psychiatrów badających mężczyznę wynika, że Jakub A. w chwili popełnienia zarzucanych mu zbrodni był poczytalny i może odpowiadać przed sądem za swoje czyny.

- Biegli psychologowie stwierdzili u Jakuba A. zaburzenia osobowości polegające m.in. na dużym nasileniu wrogości i nienawiści wobec otoczenia, a także cechy sadystyczne oraz fantazje o dokonywaniu zabójstw innych ludzi - poinformował prok. Orepuk. - W ocenie biegłych, stwierdzone zaburzenia osobowości wskazują na wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez oskarżonego podobnych czynów w przyszłości.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zamordował 10-letnią dziewczynkę. Jest sadystą, FANTAZJUJE na temat zabijania ludzi!

Rok temu zamordowano Kristinę z Mrowin