Zamordował 10-letnią dziewczynkę. Jest sadystą, FANTAZJUJE na temat zabijania ludzi!

2021-05-25 7:45

Jakub A. do końca życia będzie siedział w więzieniu. Mężczyzna dwa lata temu w bestialski sposób zamordował 10-letnią Kristinkę, ponieważ ubzdurał sobie, że przez dziecko nie może się związać z matką dziewczynki. Trudno więc przypuszczać, aby wyrok sądu był inny niż dożywocie. Jak będzie, przekonamy się już niebawem. Bo w ciągu najbliższych miesięcy ruszy proces mordercy. Prokuratura Okręgowa w Świdnicy właśnie wysłała do sądu akt oskarżenia.

Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską. Dwa lata temu, w czerwcu 2019 roku. nagle zaginęła mieszkanka Mrowin, 10-letnia Kristinka. Dziewczynki szukała policja, strażacy i okoliczni mieszkańcy. Kristinka wyszła ze szkoły i choć do domu miała kilkaset metrów, to nigdy do niego nie dotarła. Jej zmasakrowane zwłoki znaleziono w lesie, kawałek drogi za wsią. 

Śledczy, z którymi wtedy rozmawialiśmy nie ukrywali emocji i mówili, że czegoś tak potwornego nie widzieli nigdy. 

Początkowo sądzono, że sprawca działał na tle seksualnym. Sugerowało to ułożenie zwłok i obrażenia. Ale później okazało się, że była to tylko mistyfikacja. A sprawcą jest 21-letni wtedy Jakub A., krewny dziewczynki.

Jakub A. został zatrzymany trzy dni po zabójstwie. Ukrywał się w domu swoich dziadków we Wrocławiu. Okazało się, że zamordował dziewczynkę, ponieważ był zakochany w jej matce, swojej kuzynce. W swoim zwyrodniałym umyśle uznał, że dziecko stoi mu na drodze do kobiety, którą pokochał... Porwał dziewczynkę, gdy ta wyszła ze szkoły, a następnie zadźgał nożem, a kamieniem upozorował gwałt.

Mimo, że Jakub A. szybko się przyznał do zbrodni, to śledztwo prokuratury było długie i żmudne. Trzeba było choćby wykluczyć, że Jakub A. nie działał sam.

Dodatkowo uzyskano kilkadziesiąt opinii z różnych dziedzin, w tym 43 opinie genetyczne dotyczące identyfikacji kilkuset zabezpieczonych śladów biologicznych. Wszystko potwierdzało, że zwyrodonialec nie miał wspólników. 

Jakuba A. długo też badali biegli. W końcu jednak wydana przez nich opinia była jednoznaczna: mężczyzna jest zdrowy psychicznie i może odpowiadać za zbrodnię, którą popełnił. Jednocześnie z badań wyszło, że mężczyzna ma cechy sadystyczne, dużą wrogość i nienawiść wobec innych osób. Do tego... fantazjuje na temat zabijania ludzi!

Dlatego też prawie na pewno zostanie skazany na dożywotnie więzienie. Niebawem rozpocznie się proces, bo dziś Prokuratura Okręgowa w Świdnicy wysłała do sądu akt oskarżenia. 

Sąsiedzi o Tomaszu M. optyku z Sosnowca