Szczepienie dzieci

i

Autor: SHUTTERSTOCK Szczepienie dzieci

Ruszają szczepienia dzieci we Wrocławiu. Wolne terminy skończyły się w kilka godzin

2021-12-15 14:23

W czwartek (16 grudnia) w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu rozpoczną się szczepienia dzieci przeciwko COVID-19. Pierwsze 180 terminów dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat zarezerwowano w ciągu kilku godzin od uruchomienia rejestracji.

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu ruszają szczepienia dzieci przeciwko Covid-19. Od czwartku (16 grudnia) dzieci w wieku od 5 do 11 lat będą szczepione w dwóch punktach: przy ul. Borowskiej i M. Skłodowskiej-Curie. Szczepienia będą się odbywać w dni powszednie od godz. 15.00, a w soboty od godz. 8.00. Pierwsze terminy szczepień dla dzieci udostępnione przez USK rozeszły się błyskawicznie.

- Na początek udostępniliśmy 180 miejsc. Od północy 13 grudnia, gdy ruszyła rejestracja, w ciągu kilku godzin mieliśmy już zarejestrowanych pacjentów na wszystkie dostępne godziny - powiedział przewodniczący zespołu szczepień w USK dr Edwin Kuźnik. - Bardzo nas cieszy tak duże zainteresowanie sczepieniami najmłodszych i mamy nadzieję, że ten trend się utrzyma. Kolejne terminy będziemy udostępniać na bieżąco.

Dzieci otrzymają szczepionki firmy Pfizer-BioNTech w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej (jedna trzecia dawki standardowej). Druga dawka zostanie podana po upływie co najmniej 21 dni. Jeśli w tym czasie dziecko skończy 12 lat, dostanie standardową dawkę szczepionki.

- W najmłodszej grupie dopuszczonej do szczepień nie jest przewidziana dawka przypominająca - wyjaśnia dr Kuźnik. - Według aktualnych zaleceń trzecią dawkę, dodatkową mogą otrzymać jedynie dzieci z ciężkimi zaburzeniami odporności, m.in. dializowane, w trakcie leczenia przeciwnowotworowego, immunosupresyjnego, po przeszczepach.

Sonda
Czy zaszczepisz swoje dziecko w wieku 5 - 11 lat?
dr Tomasz Karauda: Nie chcemy lockdownu, chcemy restrykcji dla niezaszczepionych [Super Raport]