Szczepienia na Uniwersytecie Wrocławskim idą pełną parą

i

Autor: pixabay.com

Ruszyły szczepienia na Uniwersytecie Wrocławskim. "Chcemy szczepić 2,5 tys. studentów dziennie"

2021-05-12 10:06

Na Uniwersytecie Wrocławskim trwa szczepienie pracowników uczelni i studentów. W punkcie szczepień w Bibliotece Uniwersytetu Wrocławskiego szczepionych jest kilkaset osób dziennie, ale już od poniedziałku władze uczelni planują szczepić dziennie ponad 2,5 tys. studentów. Po szczepionkę mogą zgłosić się nie tylko studenci uniwersytetu, ale też innych wrocławskich uczelni.

Uniwersytet Wrocławski, we współpracy z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu, uruchomił punkt szczepień zakładowych w Bibliotece Uniwersyteckiej. Na szczepienie przeciwko COVID-19 do nowego punktu mogą zgłaszać się nie tylko studenci i pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego, ale też pracownicy i studenci innych wrocławskich uczelni. Władze obu uczelni chciałyby, aby wszyscy studenci zostali zaszczepieni obiema dawkami przed zakończeniem roku akademickiego i wyjazdem do domów.

- Apelujemy by studenci zgłaszali się na szczepienia, aby po przyjęciu drugiej dawki powrócili na nowy rok akademicki z minimalnym ryzykiem zachorowania - mówi rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, prof. Piotr Ponikowski i na potwierdzenie skuteczności szczepienia przywołuje przykłady Uniwersytetu Medycznego i Uniwersyteckiego Szpital Klinicznego. - My praktycznie wszyscy jesteśmy zaszczepieni i od tego momentu obserwujemy tylko pojedyncze przypadki zachorowań. To jest jedyna droga do wygrania z wirusem.

W zakładowym punkcie szczepień w Bibliotece Uniwersytetu Wrocławskiego dziennie szczepionych jest około 500 osób. Od poniedziałku władze uczelni planują jednak szczepić ponad 2,5 tys. studentów dziennie.

- Chcemy nowy rok akademicki rozpocząć w grupie osób zaszczepionych, by do Wrocławia powróciło normalne życie akademickie – mówi prof. Ponikowski.

Do tej pory przeciwko koronawirusowi zaszczepiło się ok. 13 tys. pracowników i studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, spośród 24 tys. studentów i ok. 4 tys. pracowników uczelni. Na Uniwersytecie Medyczny szczepionkę przyjęło ok. 80 proc. studentów tej uczelni, a w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym niemal wszyscy pracownicy. We Wrocławiu jest w sumie ok. 80 tys. studentów.

Wrocławska fontanna multimedialna już działa.