Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu uruchomił trzeci punkt szczepień

i

Autor: pixabay.com

Wrocław: Uniwersytecki Szpital Kliniczny uruchomił trzeci punkt szczepień

2021-05-05 11:17

Nowy punkt szczepień we Wrocławiu już działa. Od wtorku można szczepić się na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego przy ul. Borowskiej 211. To trzeci punkt szczepień prowadzony przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu. Dziennie ma być obsługiwanych w nim pół tysiąca osób.

We wtorek został uruchomiony nowy punkt szczepień na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego przy ul. Borowskiej 211 we Wrocławiu. Szczepienia będą tam wykonywane od poniedziałku do niedzieli w godz. 8.00-19.00. Punkt może dziennie obsłużyć 500 osób, a dostać się do niego można wejściem na wysokości SOR-u.

- Czujemy się zobowiązani, aby przyspieszyć tempo programu szczepień, bo to jedyna droga do pokonania epidemii – mówi wicedyrektor ds. lecznictwa otwartego USK Barbara Korzeniowska. - Od końca grudnia ubiegłego roku zaszczepiliśmy już ponad 117 tys. osób. Teraz, dzięki zaangażowaniu Uniwersytetu Medycznego, liczba ta będzie mogła rosnąć jeszcze szybciej.

Punkt na Wydziale Farmaceutycznym to trzeci punkt szczepień prowadzony przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny. Szczepienia wykonywane są też przy ul. Borowskiej 213 oraz przy ul. Curie-Skłodowskiej 50-52. W punktach szczepień prowadzonych przez USK dostępne są wszystkie dopuszczone w Polsce szczepionki przeciwko COVID-19.

- Szczepimy zgodnie z wytycznymi resortu zdrowia co do danej szczepionki, uwzględniając przedział wiekowy i wskazania medyczne - informuje koordynator szczepień w USK dr Patrycja Korolewicz. - Na szczepienia można rejestrować się osobiście w punkcie przy Borowskiej 213, przez infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numerem 989 lub przez internetowe konto pacjent.gov.pl.

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu podano już ok. 120 tys. dawek szczepionki.

Powszechny Punkt Szczepień w Szczecinie już otwarty