We Wrocławiu dostępnych jest już ponad 700 rowerów miejskich

i

Autor: nextbike.pl, mat. organizatora We Wrocławiu dostępnych jest już ponad 700 rowerów miejskich

Rymowana instrukcja obsługi roweru? To potrafi tylko L.U.C. [WIDEO]

2015-05-28 15:17

  Nie korzystasz z rowerów miejskich, bo nie wiesz, jak? Instrukcje obsługi kojarzą Ci się z nudnymi i długimi elaboratami? W takim razie zobacz, jak to robi L.U.C.!

L.U.C., znany muzyk, raper i performer, po raz kolejny zaskoczył swoich fanów. Przygotował bowiem rymowaną instrukcję obsługi... roweru miejskiego. Towarzyszy jej przy tym animowane wideo, a lekka forma ma przekonać do wypożyczania jednośladów nawet tych najbardziej opornych użytkowników.

Zobacz wideo:

Skąd pomysł na akcję?

– Pewnego wieczoru byłem świadkiem ludzkich akrobatyczno-cyrkowych ewolucji przy wypożyczaniu roweru miejskiego. (Kopanie też było). Jako miłośnik rowerów, postanowiłem zajawkowo nagrać instrukcję dla tych, którzy chcą walczyć ze smogiem miejskim i korkami, bo to fajna akcja z tymi rowerami – napisał na swoim profilu na Facebooku L.U.C.

– Potem dzięki otwartości i wspólnej miłości do jednośladów wraz z Nextbike Polska rozbudowaliśmy nieco temat. Postanowiliśmy połączyć rower z muzyką i grafiką. Skomponowałem jingle z dźwięków roweru i nagrałem kilka rymów, a potem w kooperacji ze studiem Juice i grafikiem Janem Kallwejtem przygotowaliśmy kilka rowerowych spotów. Oto pierwszy z nich! Na rowery! Na pohybel smogom! – dodał.

Spotów będzie więcej

Na tym jednak zaangażowanie muzyka się nie kończy. Znany ze swojej miłości do rowerów L.U.C. nakręcił też kilkusekundowy film, zachęcający do udziału w Europejskim Wyzwaniu Rowerowym. Obecnie Wrocław zajmuje w nim drugie miejsce, a do pokonania został mu już tylko Gdańsk.

Wiosna daje sporo energii więc postanowiłem się zaangażować w kilka społecznych akcji rowerowych. Po pierwsze zachęcam do nabijania kilometrów dla Wrocławia w Europejskim Wyzwaniu Rowerowym. Ostatnie chwile na to. Wkrótce druga niespodzianka.Posted by L.U.C on 27 maja 2015

W planach są także kolejne produkcje. Mają one na celu nie tylko zachęcić wrocławian do korzystania z rowerów miejskich, ale i promować rower jako zdrowy, ekologiczny i wygodny środek transportu.