Kurs obejmuje między innymi praktyczną naukę technik samoobrony

i

Autor: Materiały prasowe Kurs obejmuje między innymi praktyczną naukę technik samoobrony

Samoobrona dla kobiet. Straż miejska zaprasza na darmowe kursy [AUDIO]

2016-01-25 8:49

Szkolenie "Bezpieczna kobieta w mieście" cieszy się ogromnym zainteresowaniem wrocławianek. Dlatego warto szybko się zapisywać.

Takie sytuacje jak niedawne ataki na kobiety w centrum Wrocławia mogą się niestety przytrafić każdemu. Dlatego wrocławscy strażnicy miejscy będą już po raz kolejny uczyć panie jak obronić się w razie ataku. Podczas szkolenia będzie można dowiedzieć się jakich zasad się trzymać podczas wyjścia na imprezę, ale też w codziennych sytuacjach na ulicy, w domu czy podczas podróży tramwajami i autobusami. Kurs obejmuje między innymi praktyczną naukę technik samoobrony

Bezpieczeństwo zimą nowym elementem szkolenia

To nie koniec, bo nowością w tym roku będzie nauka zasad udzielania pierwszej pomocy dorosłym i dzieciom, którym grożą urazy i wychłodzenie organizmu.

- Część szkolenia poświęcona będzie bezpieczeństwu dzieci. Zimą mamy problemy z prawidłowym korzystaniem ze ślizgawek. Nauczymy jak zachować się, kiedy dojdzie do stłuczenia czy złamania - opowiada Waldemar Forysiak z wrocławskiej straży miejskiej.

To już kolejna edycja kursu. Przy poprzednich chętnych było więcej niż miejsc. Tym razem też zainteresowanie jest duże:

- Pomyślę nad tym, żeby skorzystać z takich zajęć - przyznaje jedna z wrocławianek.

- W mieście bywa różnie, zwłaszcza weekendami. Fajnie by było jakby kobiety, które wracają same do domu potrafiły się obronić - dodaje kolejna.

Zajęcia ruszą w lutym lub marcu. Będą się odbywać w siedzibie straży przy ulicy Kosmonautów albo w sali gimnastycznej którejś z wrocławskich szkół. Zapisywać się można tutaj.

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Arka Gołki:

Czytaj  także: Mężczyzna zaatakował nożem ochroniarza na stacji paliw przy Karkonoskiej