Seryjny złodziej rowerów zatrzymany. Kradł rowery na terenie całego Wrocławia

2020-09-16 11:28 mar

Policjanci z Wrocławia zatrzymali seryjnego złodzieja rowerów. 44-letni mężczyzna kradł rowery na terenie całego miasta. Podczas zatrzymania funkcjonariusze znaleźli przy nim tzw. brechę i cążki do linek. 44-latkowi grozi teraz 5 lat więzienia.

Policjantom z wrocławskiego Ołbina udało się wytypować mężczyznę odpowiedzialnego za liczne kradzieże rowerów na terenie Wrocławia. Kluczem do sukcesu była dokładna analiza nagrań z kamer monitoringu, na których funkcjonariusze zauważyli charakterystyczny znak, znajdujący się na jednym z policzków 44-latka.

Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy podejrzanym mężczyźnie tzw. brechę i cążki, które służyły mu do kradzieży rowerów. Wrocławianin był nawet ubrany tak samo, jak podczas wcześniej dokonywanych kradzieży. Policjanci zabezpieczyli też w jego w mieszkaniu liczne umowy lombardowe.

- Mężczyzna niczego przed policjantami nie ukrywał, przyznał się do zarzucanych mu czynów i wskazał miejsca, gdzie sprzedawał skradzione rowery – informuje st. sierż. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

O dalszym losie 44-letniego wrocławianina zdecyduje teraz sąd. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Największa w Europie wystawa budowli z klocków lego w Gliwicach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.