Sezon grzewczy 2021 Wrocław

i

Autor: jarmoluk/pixabay

Sezon grzewczy 2021. Kiedy zaczną grzać we Wrocławiu? Do kiedy?

2021-09-29 7:10

Sezon grzewczy 2021. Jest coraz zimniej, zwłaszcza w nocy. Wielu z nas zadaje sobie pytanie kiedy rozpoczyna się sezon grzewczy i kiedy, w końcu, kaloryfery będą ciepłe? Podpowiadamy, od czego zależy włączenie centralnego ogrzewania w naszych mieszkaniach. Do kiedy trwa sezon grzewczy?

Sezon grzewczy 2021

Za oknami jesienna pogoda. Czasami jeszcze w ciągu dnia temperatura zbliży się do 20 stopni, ale wielkiego ocieplenia nie ma co się spodziewać. Co więcej, już teraz temperatura w nocy spada do kilku kresek powyżej zera. A to oznacza tylko jedno – marzniemy. Oczywiście, jeśli jeszcze kaloryfery nie zaczęły grzać. A z tym różnie bywa. Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? To pytanie zadaje sobie z wielu z nas. Dodajmy, że sprawy te reguluje Rozporządzenia Ministra Gospodarki z 15 stycznia 2007 roku. Pierwsza i najważniejsza sprawa – nie ma sztywnej daty, kiedy rozpoczyna się sezon grzewczy.

Wybór systemu grzewczego w świetle nowych WT2021

Kiedy zaczynają grzać w blokach?

Wracając do głównego pytania. Kiedy kaloryfery będą ciepłe? To w największej mierze zależy od pogody, gdy warunki atmosferyczne powodują konieczność ciągłego dostarczania ciepła w celu ogrzewania obiektów. W praktyce wygląda to tak, że zarządcy budynków włączają ogrzewanie, kiedy przez co najmniej trzy dni z rzędu temperatura powietrza spada poniżej 10 stopni, a w mieszkaniach poniżej 16 stopni.

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy?

W praktyce grzanie rozpoczyna się we wrześniu lub październiku. Pamiętajmy jednak, że firmy dostarczające ciepło muszą być przygotowane na świadczenie usług już od 1 września. Na wypadek, gdyby niskie temperatury rozpoczęły się wcześniej. 

Sezon grzewczy – do kiedy?

Tak jak nie ma sztywnej daty, kiedy rozpoczyna się sezon grzewczy, tak samo nie ma jej w przypadku jego zakończenia. Do kiedy trwa więc sezon grzewczy? Tutaj również decydują temperatury, choć firmy dostarczające ciepło muszą być gotowe do 31 maja. W praktyce kaloryfery są ciepłe do kwietnia.

Sonda
Masz już ciepłe kaloryfery?