Sezon grzewczy 2021 Wrocław

i

Autor: jarmoluk/pixabay

Sezon grzewczy 2021. Kiedy zaczną grzać we Wrocławiu? Do kiedy?

2021-09-29 7:10

Sezon grzewczy 2021. Jest coraz zimniej, zwłaszcza w nocy. Wielu z nas zadaje sobie pytanie kiedy rozpoczyna się sezon grzewczy i kiedy, w końcu, kaloryfery będą ciepłe? Podpowiadamy, od czego zależy włączenie centralnego ogrzewania w naszych mieszkaniach. Do kiedy trwa sezon grzewczy?

Sezon grzewczy 2021

Za oknami jesienna pogoda. Czasami jeszcze w ciągu dnia temperatura zbliży się do 20 stopni, ale wielkiego ocieplenia nie ma co się spodziewać. Co więcej, już teraz temperatura w nocy spada do kilku kresek powyżej zera. A to oznacza tylko jedno – marzniemy. Oczywiście, jeśli jeszcze kaloryfery nie zaczęły grzać. A z tym różnie bywa. Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? To pytanie zadaje sobie z wielu z nas. Dodajmy, że sprawy te reguluje Rozporządzenia Ministra Gospodarki z 15 stycznia 2007 roku. Pierwsza i najważniejsza sprawa – nie ma sztywnej daty, kiedy rozpoczyna się sezon grzewczy.

Wybór systemu grzewczego w świetle nowych WT2021

Kiedy zaczynają grzać w blokach?

Wracając do głównego pytania. Kiedy kaloryfery będą ciepłe? To w największej mierze zależy od pogody, gdy warunki atmosferyczne powodują konieczność ciągłego dostarczania ciepła w celu ogrzewania obiektów. W praktyce wygląda to tak, że zarządcy budynków włączają ogrzewanie, kiedy przez co najmniej trzy dni z rzędu temperatura powietrza spada poniżej 10 stopni, a w mieszkaniach poniżej 16 stopni.

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy?

W praktyce grzanie rozpoczyna się we wrześniu lub październiku. Pamiętajmy jednak, że firmy dostarczające ciepło muszą być przygotowane na świadczenie usług już od 1 września. Na wypadek, gdyby niskie temperatury rozpoczęły się wcześniej. 

Sezon grzewczy – do kiedy?

Tak jak nie ma sztywnej daty, kiedy rozpoczyna się sezon grzewczy, tak samo nie ma jej w przypadku jego zakończenia. Do kiedy trwa więc sezon grzewczy? Tutaj również decydują temperatury, choć firmy dostarczające ciepło muszą być gotowe do 31 maja. W praktyce kaloryfery są ciepłe do kwietnia.

Sonda
Masz już ciepłe kaloryfery?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE