Sieć 5G we Wrocławiu. Kolejny operator oferuje dostęp do nowej technologii

2020-06-05 13:50 mar
5G w Krakowie. Kiedy ruszy sieć 5G?
Autor: Pixabay

Wrocław jest jednym z 53 miast, w których w czerwcu Play uruchomi własną sieć 5G. Dostęp do możliwości oferowanych przez najnowszą technologię ma zapewnić ponad 500 stacji bazowych w całej Polsce. Na Dolnym Śląsku oferowana przez Play sieć 5G działa już także w Karpaczu.

Play uruchomił własną sieć 5G we Wrocławiu. Stolica Dolnego Śląska jest jednym z 53 miast, w których operator zamierza do końca czerwca zainstalować ponad 500 stacji bazowych. W województwie dolnośląskim nowa sieć działa już także w Karpaczu.

- Z początkiem czerwca 2020 uruchomiliśmy ponad 500 stacji 5G, które do końca miesiąca obejmą swym zasięgiem 53 miasta i miejscowości – mówi Jean Marc Harion, CEO Play. - W ciągu najbliższych miesięcy będziemy dalej przystosowywać naszą sieć do technologii 5G w częstotliwości 2100 MHz, ale to dopiero początek. Maksymalizacja korzyści z technologii 5G dla klientów wymaga jeszcze rozdysponowania dodatkowych częstotliwości dedykowanych 5G. Mamy nadzieję na szybkie rozpoczęcie aukcji, zwłaszcza, że trwająca obecnie pandemia jeszcze wydatniej pokazała, jak ważny dla społeczeństwa jest dostęp do nowoczesnej sieci, jaką jest sieć 5G w Play.

Play to kolejny operator, który uruchomił we Wrocławiu swoją sieć 5G. 11 maja swoją sieć 5G w stolicy Dolnego Śląska uruchomił Plus. Mogą z niej korzystać klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu, posiadający odpowiedni modem lub telefon.

Sieć 5G to przede wszystkim lepsza jakość korzystania z internetu. Sieć zapewnia szybkość do 600 Mb/s, lepszą stabilność połączenia, mniejsze opóźnienia w transmisji danych i dużo większą pojemność sieci. To wszystko sprawia, że można przesyłać znacznie więcej danych, dużo szybciej i bez zakłóceń.

We Wrocławiu rosną łąki w centrum miasta

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.