Jedna osoba w ciężkim stanie

Siedem osób poszkodowanych w pożarze. Koszmar w centrum Wrocławia

2023-02-27 11:23

Groźny pożar we Wrocławiu. Około godz. 7.30 ogień pojawił się budynku przy ul. Kościuszki. Płomienie buchały przez okna na kilka metrów. Siedem osób zostało poszkodowanych, w tym jedna ciężko.

Wrocław. Pożar budynku przy ul. Kościuszki

Dramat rozegrał się w poniedziałek, 27 lutego, rano. Około godz. 7:30 służby zostały zaalarmowane o pożarze, który wybuchł w kamienicy przy ul. Kościuszki, w pobliżu Starostwa Powiatowego we Wrocławiu. Na miejsce wysłano 14 zastępów straży pożarnej (w sumie w akcji brało udział 17 zastępów), zwłaszcza że z okien na najwyższej kondygnacji budynku płomienie buchały na kilka metrów.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w momencie pojawienia się ognia, w budynku było 17 osób. Zostali oni ewakuowani na zewnątrz, część z nich strażacy musieli ratować przy użyciu drabin. Niestety, wiele osób zostało rannych. - Siedem osób zostało poszkodowanych, w tym jedna ciężko. Druga osoba jest w stanie średnim, a pozostałe w stanie dobrym – przekazał st. kpt. Tomasz Szwajnos, oficer prasowy PSP we Wrocławiu

Dla osób ewakuowanych z budynku podstawiono autobus. Akcja gaśnicza skończyła się po godz. 10, ale na tym nie zakończyły się działania strażaków, którzy musieli sprawdzić wszystkie pomieszczenia.

Na razie nie jest znana przyczyna pożaru. Będzie ona ustalana przez policjantów oraz biegłych z zakresu pożarnictwa.

Mężczyzna w Odrze we Wrocławiu. Akcja służb ratunkowych.