Skok na SKOK pod Wrocławiem. Z bronią w ręku sterroryzował kasjerkę

i

Autor: Policja Wrocław/pixabay Skok na SKOK pod Wrocławiem. Z bronią w ręku sterroryzował kasjerkę

Skok na SKOK w Strzelinie. Z bronią w ręku sterroryzował kasjerkę

2022-06-22 14:43

Mrożące krew w żyłach sceny rozegrały się w Strzelinie pod Wrocławiem. 34-letni mężczyzna z bronią w ręku napadł na placówkę Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej. Sterroryzował kasjerkę i uciekł z torbą pieniędzy. Łupem długo się jednak nie cieszył.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 21 czerwca. Przed godz. 13 do placówki Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Strzelinie wszedł mężczyzna. W dłoni miał przedmiot przypominający broń palną. Groził kasjerce pozbawieniem życia i zażądał wydania wszystkich pieniędzy zdeponowanych w sejfie.

ZOBACZ TEŻ: Dolnoślązacy okradli niemiecki Urząd Celny na 6,4 mln euro! Wpadły kolejne osoby, w tym szef grupy

- Jak ustalono w chwili zdarzenia sprawca miał założoną czapkę, okulary oraz maskę uniemożliwiającą jego identyfikację. Chwilę później ze zrabowanymi pieniędzmi wyszedł na zewnątrz i uciekł w nieznanym kierunku. Na szczęście nikt podczas tego napadu nie ucierpiał – relacjonuje mł. asp. Łukasz Porębski z policji w Strzelinie.

Po zgłoszeniu napadu policjanci przystąpili do zbierania śladów, które mogłyby przyczynić się do namierzenia sprawcy. Z sukcesem.

- Jeszcze tego samego dnia przed godz. 19 funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali 34–letniego mężczyznę, który bezpośrednio po dokonaniu napadu schował się w pomieszczeniu gospodarczym przyległym do budynku mieszkalnego – dodaje Łukasz Porębski.

Napad stulecia na urząd celny w Duisburgu. Dolnoślązacy zatrzymani. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.   

W trakcie sprawdzania miejsca zamieszkania, śledczy znaleźli pieniądze oraz odzież, którą mężczyzna miał na sobie podczas napadu.

Sprawca usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 12.

Były policjant Adam B. zasiadł na ławie oskarżonych za pobicie mężczyzny, który… napadł na niego 8 lat temu.

QUIZ. Co to za gwara? Gdzie tak mówią, co to znaczy ? Wynik 10/15 to wielki sukces!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś na rozgrzewkę... Bajtel to po śląsku
Sonda
Czy zostaliście kiedyś napadnięci?