Zawody cieszą się sporą popularnością

i

Autor: Sky Tower Run/facebook.com Zawody cieszą się sporą popularnością

Sky Tower Run 2018. Ruszyły zapisy do Mistrzostw Polski w biegu po schodach [WIDEO, AUDIO]

2018-02-20 10:51

Do pokonania mają 49 pięter i 1142 schodki. Do tego, muszą to zrobić jak najszybciej! Na miłośników biegania czeka kolejne wyzwanie. 26 maja w galerii Sky Tower wystartuje Sky Tower Run, czyli Mistrzostwa Polski w biegu po schodach. Sprawdziliśmy czy każdy może wziąć udział w wyścigu i jak się przygotować do takiego wysiłku.

W Sky Tower Run chodzi o to aby w jak najkrótszym czasie wbiec na samą górę wrocławskiego drapacza chmur. Każdy zawodnik dostanie czip, który będzie mierzyć czas.

- Biegniemy do góry. W dół zjeżdżamy windą. Jak ktoś chce, to owszem, można schodek po schodku pokonywać. Jest pełna dowolność. Ustawiamy serię startów co pół godziny i każda osoba startuje co 20 sekund. Na całej trasie rozstawieni są wolontariusze - wyjaśnia Jacek Urbanowicz ze stowarzyszenia Pro Run.

Idzie wiosna. Schowaj narty, wyjmij rower. Na Dolnym Śląsku jest gdzie pojeździć [AUDIO]

Jak się przygotować do wyścigu na szczyt wieżowca?

- Wystarczy wejść na 10 piętro piechotą. Wtedy zdamy sobie sprawę jak trudne jest to wyzwanie- tłumaczy wrocławski biegacz, Wojtek Tomaszewski.

Od czego więc najlepiej rozpocząć przygotowania?

- Pierwszym elementem jest rezygnacja z windy. Poza tym wykorzystywanie podbiegów, wbieganie pod górką, zwisanie na drabinkach, podciąganie się na nich. Nawet najbardziej doświadczeni maratończycy nie są w stanie przejść na 49. piętro bez zadyszki - zapewnia Tomaszewski.

Tak było podczas Sky Tower Run w 2016 roku:

W tej chwili rekord należy do Piotra Łobodzińskiego, który ten dystans pokonał w nieco ponad cztery minuty. Na wszystkich czekają medale, a na pierwszą trójkę dodatkowo nagrody finansowe.

Zapisywać się do udziału w Sky Tower Run można do 23 maja tutaj.

Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Pauliny Szymoniak:

Czytaj także: We wrocławskim szpitalu wyleczyli raka laserem. Jako pierwsi w Polsce! [ZDJĘCIA, AUDIO]