Śląsk Wrocław objął honorowy patronat nad przedszkolem

2021-10-28 13:33
Śląsk Wrocław objął honorowy patronat nad przedszkolem
Autor: Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl Śląsk Wrocław objął honorowy patronat nad Przedszkolem nr 26

Śląsk Wrocław objął honorowym patronatem działające na Stadionie Wrocław Przedszkole nr 26 „Sportowa Kraina”. Na przedszkolaków czekają okolicznościowe imprezy, takie jak dzień sportu czy olimpiada przedszkolaka. W planach są także letnie zajęcia z zawodniczkami drużyny piłki nożnej kobiet.

Działające na Stadionie Wrocław Przedszkole nr 26 „Sportowa Kraina” zostało objęte honorowym patronatem Śląska Wrocław. Przy wejściu do przedszkola umieszczona została specjalna tablica, a obie instytucje w ramach współpracy planują promowanie klubu wśród najmłodszych, łączenie edukacji ze sportem oraz wspólne warsztaty i imprezy.

- Aktywność fizyczna ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie i rozwój każdego człowieka, zwłaszcza dzieci - mówi Edyta Taracińska, dyrektor Przedszkola nr 26 we Wrocławiu. - Istotną rolę w promowaniu sprawności ruchowej pełnią wzorce społeczne, m.in. takie jak Śląska Wrocław i jego działalność. Serdecznie dziękuję klubowi za objęcie honorowym patronatem naszego przedszkola. Bardzo cieszymy się, że dołączyliśmy do rodziny Śląska.

Przedszkolaki otrzymały od klubu koszulki i maskotki. Wkrótce mogą spodziewać się też okolicznościowych imprez, takich jak dzień sportu czy olimpiada przedszkolaka. W planach są także warsztaty o tematyce sportowej, związanej ze zdrowym żywieniem, współpracy w grupie, współzawodnictwem i zasadami rywalizacji sportowej. W okresie letnim cykliczne zajęcia sportowe dla maluchów prowadzić mają zawodniczki drużyny piłki nożnej kobiet Śląska Wrocław, a dzieci wraz z rodzicami otrzymywać będą zaproszenia na mecze drużyn WKS-u w PKO Ekstraklasie i Ekstralidze kobiet.

- Najważniejszym elementem naszej współpracy jest łączenie edukacji ze sportem -podkreśla Wojciech Bochnak, wiceprezes zarządu Śląska Wrocław. - Zależy nam, by dzieci we Wrocławiu chętniej uprawiały sport, brały udział w lekcjach wychowania fizycznego i by aktywność fizyczna stawała się coraz powszechniejsza. Przedszkole nr 26, które mieści się na Stadionie Wrocław, jest dla nas idealnym partnerem do działalności w tym obszarze.

Zakonnice zorganizowały...turniej piłkarski. Siostry Benedyktynki Misjonarki z Puław zbierały pieniądze na zakup busa dla dzieci.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE