Śląsk Wrocław objął honorowy patronat nad przedszkolem

i

Autor: Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl Śląsk Wrocław objął honorowy patronat nad Przedszkolem nr 26

Śląsk Wrocław objął honorowy patronat nad przedszkolem

2021-10-28 13:33

Śląsk Wrocław objął honorowym patronatem działające na Stadionie Wrocław Przedszkole nr 26 „Sportowa Kraina”. Na przedszkolaków czekają okolicznościowe imprezy, takie jak dzień sportu czy olimpiada przedszkolaka. W planach są także letnie zajęcia z zawodniczkami drużyny piłki nożnej kobiet.

Działające na Stadionie Wrocław Przedszkole nr 26 „Sportowa Kraina” zostało objęte honorowym patronatem Śląska Wrocław. Przy wejściu do przedszkola umieszczona została specjalna tablica, a obie instytucje w ramach współpracy planują promowanie klubu wśród najmłodszych, łączenie edukacji ze sportem oraz wspólne warsztaty i imprezy.

- Aktywność fizyczna ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie i rozwój każdego człowieka, zwłaszcza dzieci - mówi Edyta Taracińska, dyrektor Przedszkola nr 26 we Wrocławiu. - Istotną rolę w promowaniu sprawności ruchowej pełnią wzorce społeczne, m.in. takie jak Śląska Wrocław i jego działalność. Serdecznie dziękuję klubowi za objęcie honorowym patronatem naszego przedszkola. Bardzo cieszymy się, że dołączyliśmy do rodziny Śląska.

Przedszkolaki otrzymały od klubu koszulki i maskotki. Wkrótce mogą spodziewać się też okolicznościowych imprez, takich jak dzień sportu czy olimpiada przedszkolaka. W planach są także warsztaty o tematyce sportowej, związanej ze zdrowym żywieniem, współpracy w grupie, współzawodnictwem i zasadami rywalizacji sportowej. W okresie letnim cykliczne zajęcia sportowe dla maluchów prowadzić mają zawodniczki drużyny piłki nożnej kobiet Śląska Wrocław, a dzieci wraz z rodzicami otrzymywać będą zaproszenia na mecze drużyn WKS-u w PKO Ekstraklasie i Ekstralidze kobiet.

- Najważniejszym elementem naszej współpracy jest łączenie edukacji ze sportem -podkreśla Wojciech Bochnak, wiceprezes zarządu Śląska Wrocław. - Zależy nam, by dzieci we Wrocławiu chętniej uprawiały sport, brały udział w lekcjach wychowania fizycznego i by aktywność fizyczna stawała się coraz powszechniejsza. Przedszkole nr 26, które mieści się na Stadionie Wrocław, jest dla nas idealnym partnerem do działalności w tym obszarze.

Zakonnice zorganizowały...turniej piłkarski. Siostry Benedyktynki Misjonarki z Puław zbierały pieniądze na zakup busa dla dzieci.