Śląsk Wrocław. Skrzydłowy będzie, ale nie w najbliższym czasie. A co z Piaseckim?

2020-08-03 15:35 Marcin Torz
Śląsk - Cracovia 3:2
Autor: CyfraSport Śląsk - Cracovia 3:2

W tym tygodniu do Śląska Wrocław powinien dołączyć Fabian Piasecki, król strzelców z I ligi w barwach Zagłębia Sosnowiec. Piłkarz miał zostać zawodnikiem Wojskowych już kilka dni temu, ale wciąż nie podpisał umowy. Klub wciąż szuka wzmocnień: zarówno w ataku, jak i na skrzydle.

Najpierw krótka informacja na temat Michała Nalepy, piłkarza Arki Gdynia. Od kilku tygodni jego nazwisko przewija się w kontekście gry dla Śląska. Sprawdziliśmy. Nie ma i nie będzie tego tematu - przynajmniej jeśli chodzi o najbliższe okienko transferowe. Śląsk nie potrzebuje kolejnego środkowego pomocnika, bo na teraz w kadrze jest blisko... 10 takich piłkarzy.

Wzmocnienia potrzebne są głównie a ataku i na skrzydle. Na pozycji nr 9 gra Erik Exposito, piłkarz niewątpliwie utalentowany, ale też potrzebujący konkurencji. Z tą myślą do Śląska miał trafić Fabian Piasecki z Zagłębia Sosnowiec. W Śląsku wierzą, że piłkarz podpisze umowę i zacznie trenować z drużyną. Jeśli Piasecki się nie zdecyduje (choć to raczej wątpliwy scenariusz), to wtedy klub zaangażuje inną dziewiątkę.     

Trwają też poszukiwania skrzydłowego. W Śląsku sporą grupę zwolenników ma Bartłomiej Pawłowski. Skrzydłowy jest jednak związany kontraktem z zespołem z Turcji. Jeśli będzie wolnym zawodnikiem, to wtedy nasz klub chętnie usiądzie z nim do rozmów. 

Na biurku dyrektora Dariusza Sztylki leżą oferty na 4 zdolnych skrzydłowych, którzy mają od razu podnieść poziom zespołu. Któryś z nich trafi do Śląska.