Śląsk Wrocław wzmacnia kadrę. Kolejny transfer przed nowym sezonem

2020-07-07 17:20 Marcin Szczepański
Mateusz Praszelik (z lewej) z okresu występów w Legii
Autor: Cyfrasport Mateusz Praszelik (z lewej) z okresu występów w Legii

Przed kilkoma dniami rozstał się z Legią Warszawa. Długo nie pozostawał na bezrobociu. 6 lipca Mateusz Praszelik przechodził badania medyczne, a teraz podpisał kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Młodzieżowy reprezentant Polski podpisał umowę na cztery lata. Został oficjalnie zaprezentowany przez czwarty zespół obecnych rozgrywek Ekstraklasy. To już trzeci transfer wrocławskiego klubu dokonany z myślą o przyszłym sezonie. Wcześniej nowymi graczami zostali: Rafał Makowski i Mateusz Szromnik.

Przez sześć laty Mateusz Praszelik związany był z Legią Warszawa w barwach której zadebiutował w tym sezonie w Ekstraklasie. 30 czerwca odszedł z wicemistrza Polski. Nie przedłużył umowy. - Odchodzę z klubu, który w dużym stopniu ukształtował mnie jako piłkarza, ale i jako człowieka. (...) - Chcę, żeby nowe wyzwania, których się podejmuję pomogły mi w moim piłkarskim rozwoju - napisał wtedy w mediach społecznościowych.

Jedenastka 34. kolejki Ekstraklasy. Marcin Szczepański wybrał najlepszych

W nowym sezonie będzie występował w Śląsku, gdzie trafił na zasadzie wolnego transferu. Podpisał umowę do czerwca 2024 roku. - Decyzja o podpisaniu kontraktu ze Śląskiem była przeze mnie bardzo dobrze przemyślana - uzasadnia decyzję Praszelik na oficjalnej stronie wrocławskiego klubu. - Wiem, w jaki sposób gra drużyna trenera Vitezslava Lavićki. Jestem przekonany, że we Wrocławiu będę miał najlepsze warunki do rozwoju. Nie mogę już doczekać się pierwszego meczu - zapowiedział perspektywiczny piłkarz po złożeniu podpisu.

Młody skarb Lecha nie zatrzymuje się. Jakub Moder najlepszym piłkarzem 34. kolejki

Wyświetl ten post na Instagramie.
🔜⚽️🇮🇹 Post udostępniony przez Mateusz Praszelik (@praszelik77)