Spotkanie wygrała Polpharma pokonując Śląsk 78 do 63

Śląsk znowu przegrywa. Tym razem z Polpharmą

2016-01-11 9:27

Wrocławscy koszykarze dali się pokonać Polpharmie Starogard Gdański 63 do 78.

Skład WKS-u Śląsk powiększył się  o dwóch nowych graczy: niskiego skrzydłowego Denisa Ikovleva oraz rozgrywającego Francisa Jonathana Hana. Podczas wyjazdowego meczu nie zagrał za to Kamil Chanas, który jest kontuzjowany.

Początkowo wszystko zapowiadało się nieźle. Pierwsza kwarta spotkania była wyrównana, choć ostatecznie zwyciężyła ją Polpharma 19 do 18.

Potem jednak wrocławianie mieli słabe momenty. Mimo punktów Jankowskiego czy zbiórek Jarvisa Willimasa pierwszą połowę zakończyli wynikiem 33:37.

Później wrocławianie notowali coraz więcej strat. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 18 do 11 dla Polpharmy, a ostatnią gospodarze wygrali 23 do 19. Całe spotkanie wygrała Polpharma pokonując Śląsk 78 do 63. Wrocławianie pozostają na ostatnim miejscu tabeli.

Najlepszym zawodnikiem Śląska w trakcie meczu był Jarvis Williams. Zaliczył 21 punktów i 17 zbiórek.