Śmiertelny wypadek pod Wrocławiem

i

Autor: mat. policji

Śmiertelny wypadek pod Wrocławiem. 23-letni kierowca usłyszał zarzuty

2021-11-12 12:53

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w wypadku, do którego doszło w czwartek rano w Nowej Wsi Wrocławskiej. Zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym usłyszał 23-letni kierowca busa, który na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy osobowego fiata.

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek (11 listopada) w godzinach porannych w Nowej Wsi Wrocławskiej w pobliżu węzła Pietrzykowice, łączącego autostradę A4 z drogą D-348. Z ustaleń policji wynika, że 23-letni kierowca busa na skrzyżowaniu z ulicą Chomicza nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy osobowego fiata, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów.

Mimo udzielonej pomocy medycznej, 35-letni kierowca fiata zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Rannych zostało też dwóch pasażerów podróżujących fiatem - obaj w stanie niezagrażającym życiu trafili do szpitali. Kierowca busa - 23-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego - nie odniósł poważniejszych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

- 23-letni sprawca zdarzenia został przez policjantów zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie - informuje sierż. Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Usłyszał już zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Brawura na przejeździe kolejowym w centrum Leszna