Pijany kierowca wjechał na chodnik

i

Autor: materiały policji

Sobótka: Pijany kierowca wjechał na chodnik. Potrącił trzy osoby!

2021-06-28 7:49

1,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca, który w niedzielę wieczorem wjechał w Sobótce na chodnik, po tym jak stracił panowanie nad samochodem. Trzy osoby idące chodnikiem zostały potrącone. 70-letni mężczyzna trafił do szpitala.

Do groźnego wypadku doszło w niedzielę (27 czerwca) po godz. 20 w Sobótce na Dolnym Śląsku. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 42-letni kierowca forda, skręcając w lewo z ul. Świdnickiej na Pl. Bełcha, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na chodnik.

Trzy osoby idące chodnikiem zostały potrącone. 70-letni mężczyzna został przewieziony od szpitala. Na szczęście, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak się okazało, kierowca, który spowodował wypadek, był pijany. Badanie wykazało, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. 

- Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych - informuje sierż. Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - W związku z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości zostało także zatrzymane prawo jazdy 42-latka.

O dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje sąd.

Wyprzedzał na zakazie, zderzył się czołowo i dachował