Rowerzysta wywrócił się na oczach policjantów. Był tak pijany ze spadł z roweru…

i

Autor: pixabay.com

Wrocław: Pijany rowerzysta zderzył się z samochodem. Miał ponad 2,5 promila alkoholu!

2021-06-23 12:25

Ponad 2.5 promila alkoholu miał w organizmie 32-letni rowerzysta, który zderzył się na ul. Pułaskiego we Wrocławiu z samochodem. Jak się okazało, 32-latek wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Ranny mężczyzna trafił do szpitala.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na ul. Pułaskiego we Wrocławiu. Z ustaleń policji wynika, że 32-letni rowerzysta wjechał na na przejazd dla rowerów na czerwonym świetle i zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem osobowym. 32-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do jednego z wrocławskich szpitali. Jak się okazało, jadący rowerem mężczyzna był kompletnie pijany – badanie wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Wrocławscy policjanci apelują o respektowanie przepisów ruchu drogowego oraz bezwzględne stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Szczególną ostrożność powinni zachować rowerzyści, którzy w przeciwieństwie do kierowców samochodów i ich pasażerów, pozbawieni są jakiejkolwiek technicznej ochrony (m.in. pasów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych czy samej karoserii pojazdu).

- Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo na drodze, abyśmy nie popełnili błędu mogącego kosztować nasze czy czyjeś zdrowie lub nawet życie – apelują funkcjonariusze.

Groza na pasach w Gorzycach