Sprzedawał narkotyki, bo chciał sobie kupić nowe ubrania. 17-letni diler zatrzymany we Wrocławiu

2020-07-10 16:38 mar
17-letni diler zatrzymany we Wrocławiu
Autor: materiały policji

17-letni handlarz narkotyków został zatrzymany we Wrocławiu. W mieszkaniu nastolatka policjanci znaleźli kilkaset porcji amfetaminy. 17-latek przyznał, że sprzedawał narkotyki, bo chciał zarobić w ten sposób na lepsze ubrania. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Młody diler narkotykowy wpadł w ręce policjantów z Wrocławia. Nastolatek swoim nerwowym i nienaturalnym zachowaniem zwrócił uwagę funkcjonariuszy, patrolujących rekreacyjne tereny na północy miasta.

Wrocław: Spieszył się do dziewczyny i stracił prawo jazdy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Kiedy funkcjonariusze podeszli do niego i przedstawili się, wtedy 17-latek zareagował bardzo agresywnie - informuje st. sierż. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Policjanci zmuszeni byli sięgnąć po środki przymusu bezpośredniego. Przy użyciu siły fizycznej oraz kajdanek obezwładnili młodego mężczyznę.

Jak się okazało, młody wrocławianin miał przy sobie kilka opakowań z białym proszkiem, w którym, jak sam oświadczył, była amfetamina. Nastolatek twierdził, że chciał sprzedać narkotyki, aby za zarobione w ten sposób pieniądze kupić sobie nowe ubrania.

Razem z zatrzymanym nastolatkiem policjanci pojechali do jego mieszkania. Tam znaleźli kolejne worki z narkotykami. Okazało się, że 17-latek miał w domu kilkaset porcji handlowych amfetaminy. Wszystkie narkotyki trafiły do policyjnego depozytu, a zatrzymany wrocławianin został doprowadzony do policyjnej izby dziecka.

17-latek odpowie teraz m.in. za posiadanie i handel substancjami odurzającymi. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.