Środa śląska: Poszukiwany mężczyzna rzucił się na policjantów z nożami. Padły strzały

2021-05-27 14:51

Dramatycznie zakończyła się próba zatrzymania przez średzką policję mężczyzny poszukiwanego w związku z kradzieżami katalizatorów. 43-latek na widok policjantów najpierw zagroził, że się zabije, a następnie rzucił się z nożami na funkcjonariuszy. Dopiero po oddaniu strzału przez jednego z policjantów, napastnik się poddał. Jak się okazało, 43-letni mieszkaniec powiatu legnickiego poszukiwany był dwoma listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania.

To miała być zwyczajna interwencja. Policjanci ze Środy Śląskiej dowiedzieli się, że 43-letni mieszkaniec powiatu legnickiego może mieć związek z kradzieżami katalizatorów. Funkcjonariusze ustalili jego miejsce przebywania i postanowili go odwiedzić. Na widok policjantów 43-latek rzucił się jednak do ucieczki. Początkowo nie reagował na wezwania do zatrzymania się, ale w pewnym momencie przystanął i przyłożył sobie do szyi dwa noże, krzycząc, że się zabije. Po chwili niespodziewanie się odwrócił i ruszył w kierunku jednego z policjantów z ostrzem skierowanym w jego stronę. Funkcjonariusz sięgnął po broń i oddał strzał ostrzegawczy. Dopiero wtedy napastnik odrzucił noże i się poddał.

43-latek trafił do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że zatrzymany mężczyzna jest poszukiwany dwoma listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Lubinie oraz Prokuraturę Rejonową w Legnicy celem doprowadzenia do aresztu śledczego i odbycia łącznej kary 1,5 roku pozbawienia wolności. Ponadto 43-latek był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym w związku z przestępstwami przeciwko mieniu.

Zanim trafił do aresztu, 43-latek usłyszał jeszcze zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza, za co może mu grozić nawet 10 lat więzienia.

Wyprzedzał na zakazie, zderzył się czołowo i dachował