Starszy sierżant Adam Kochańczyk zginął na służbie. Podczas pościgu po dachu kamienicy doszło do tragicznego wypadku

i

Autor: shutterstock, policja

Miał tylko 27 lat

Starszy sierżant Adam Kochańczyk zginął na służbie. Podczas pościgu po dachu kamienicy doszło do tragicznego wypadku

2022-10-04 17:56

Starszy sierżant Adam Kochańczyk należał do policjantów odważnych i bezkompromisowych, którzy ścigali szczególnie niebezpiecznych przestępców. Niestety jeden z takich pościgów zakończył się tragicznie. W nocy z 3 na 4 października 1996 roku funkcjonariusz goniąc włamywacza po dachu kamienicy, spadł z dużej wysokości i odniósł śmiertelne obrażenia. Miał tylko 27 lat.

Starszy sierżant Adam Kochańczyk zginął na służbie. Tragedia podczas pościgu za przestępcą

We wtorek, 4 października mija 26 lat od tragicznego wypadku, zakończonego śmiercią Adama Kochańczyka, policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Funkcjonariusz miał zaledwie 27 lat, a w policji służył od 5 lat. Jako wywiadowca pracował na pierwszej linii frontu walki z przestępczością. Tak też było feralnego dnia. Adam Kochańczyk podjął pościg za włamywaczem, który przemienił się w gotowy scenariusz filmu akcji. Policjant gonił przestępcę po dachu kamienicy, gdy wpadł do niezabezpieczonego otworu świetlika dachowego i spadł z dużej wysokości. Niestety jego obrażenia okazały się zbyt rozległe, a ich konsekwencją była śmierć funkcjonariusza w szpitalu. O tragicznie zmarłym st. sierż. Adamie Kochańczyku nie zapomnieli koledzy z formacji, którzy na stronie internetowej umieścili okolicznościowy wpis poświęcony dzielnemu wywiadowcy. - Należał do policjantów odważnych i bezkompromisowych. Wykonując obowiązki służbowe, wykazywał profesjonalizm, zaangażowanie i gotowość do poświęceń dla dobra służby, był sumiennym i odważnym policjantem, co przekładało się na osiąganie wymiernych efektów w postaci wielokrotnego zatrzymania sprawców czynów karalnych na gorącym uczynku - wspominają st. sierż. Adama Kochańczyka koledzy ze służby.

Kim był starszy sierżant Adam Kochańczyk?

Adam Kochańczyk do służby w policji został przyjęty 1 września 1991 roku, na stanowisko młodszego asystenta kompanii wywiadowczej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Po ukończeniu kursu podstawowego kontynuował służbę na stanowisku starszego policjanta batalionu zabezpieczenia miasta, a następnie został mianowany na stanowisko młodszego asystenta kompanii wywiadowczej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Brał udział w zadaniach specjalnych polegających na zatrzymywaniu szczególnie niebezpiecznych przestępców. Za osiągane wyniki w służbie był wielokrotnie wyróżniany nagrodami przez przełożonych. Pośmiertnie został awansowany na stopień starszego sierżanta.

Sonda
Czy miasto powinno upamiętnić tragicznie zmarłego policjanta?
Policyjny pościg ulicami Jeleniej Góry. Pijany kierowca BMW staranował radiowóz